Samsung otwiera centrum badawcze dla sieci 6G i chce stać się jej pionierem

Kiedy większość z nas wciąż korzysta z sieci 4G i nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości groziła nam masowa przesiadka na 5G, to koreański producent już wychodzi przed szereg z nowym pomysłem.

Chociaż bardzo byśmy tego chcieli, musimy jeszcze poczekać na sieci 5G, zapewniające znaczący wzrost transmisji danych, bo implementacja tej technologii dopiero się rozpoczyna. Nie powstrzymuje to jednak Samsunga, który w obliczu dużych problemów swojego wielkiego chińskiego rywala, czyli Huawei, może rozwinąć skrzydła i zamiast skupić się na walce na rynku mobilnym, zainwestować w rozwiązania przyszłości, jak choćby sieci 6G.

Właśnie dowiadujemy się, że Koreańczycy otworzyli nowe centrum badawcze dedykowane 6G, co jest kolejnym krokiem po uformowaniu w ramach Samsung Research działu Advanced Communications Research Center. Jak twierdzą przedstawiciele koncernu: - Obecny zespół do prac nad technologiami telekomunikacyjnymi został rozszerzony, by ruszyć z pracami nad 6G. Co więcej, Samsung Research prowadzić ma też prace badawczo-rozwojowe nad sztuczną inteligencją i robotyką.

Reklama

Nie da się jednak ukryć, że to daleka przyszłość, bo minie jeszcze kilka lat zanim na dobre zadomowi się sieć 5G - Południowa Korea twierdzi, że jest pierwszym krajem, w którym ta już działa, ale tak na dobrą sprawę ogranicza się to do usług dla kilku klientów premium. Ostatnio widzieliśmy też pierwsze próby BBC nadawania w 5G, ale wszystko skończyło się błyskawicznie na skutek limitu danych, więc nie spodziewajmy się, że implementacji tej technologii pójdzie tak gładko, by już myśleć o 6G.

Oczywiście nieco inaczej wygląda to w przypadku branżowych gigantów, którzy robią, co tylko mogą, by wyprzedzić konkurentów i pozostać na pozycji lidera, kiedy nadejdzie czas na wdrożenie nowych rozwiązań. Szczególnie że podobną placówkę otworzył już jeden z rywali, a mianowicie LG, które ma na dodatek wsparcie Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST). Jeżeli interesuje Was o jakich prędkościach mowa w przypadku 6G, to International Research Journal of Engineering and Technology sugeruje, że będzie to 10-11 Gbps.

Źródło: GeekWeek.pl/techspot

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy