Samsung wykorzysta Oppo i Xiaomi do zbadania rynku składanych smartfonów

Obecny trend na rynku smartfonów to bezramkowe konstrukcje z tzw. notchem, ale w przyszłym roku królować mają składane telefony. I co ciekawe, Samsung podobno zamierza podzielić się stosowną technologią z rywalami.

Rewolucji, jaką przynieść mają składane smartfony wyposażone w elastyczne ekrany, wyczekujemy już od kilku dobrych lat, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ta rozpocznie się już w przyszłym roku. Z dotychczasowych doniesień wynika, że takowe urządzenia szykują już Samsung (Galaxy X), ale również LG i Huawei. Do tego grona dołączyć mogą również Xiaomi i Oppo.

Jak donosi bowiem dobrze poinformowany portal ETNews, Samsung dostarczył tym dwóm chińskim producentom próbki swoich elastycznych wyświetlaczy OLED, które wykorzystane mają być w składanych smartfonach. Oznacza to, że obaj producenci rozważają przygotowanie takowych urządzeń.

Reklama

Decyzja ta może wydawać się na pierwszy rzut oka niezrozumiała, ponieważ Xiaomi i Oppo to jedni z największych rywali Samsunga, szczególnie na rynku azjatyckim, ale w gruncie rzeczy ma sens. Po pierwsze, koreański gigant może zakontraktować dwóch dużych graczy na rynku mobilnym, co wiąże się z dużymi zarobkami. Trzeba bowiem pamiętać, że Samsung bardzo dużo zarabia właśnie na produkcji komponentów dla innych firm.

Po drugie, koncern może nawet poczekać aż to właśnie ci producenci wypuszczą pierwsze składane telefony na rynku, co pozwoli mu na dopracowanie swoich konstrukcji i sprawdzenie reakcji konsumentów na tego typu słuchawki. W ten sposób może udać mu się pozbyć problemów wieku dziecięcego, które przeważnie występują w przypadku nowych technologii.

Trzeba też pamiętać, że jeśli Samsung zdecydowałby się na pozostawienie elastycznych ekranów tylko na własny użytek, to producenci mogliby po prostu zwrócić się do konkurencji (np. LG) i tym samym zrezygnowałby z potencjalnych zysków.

Analitycy prognozują, że Samsung w przyszłym roku będzie w stanie dostarczyć na rynek milion składanych ekranów i do 5 mln w 2020 roku. Tym samym, na początku tego typu urządzenia mogą być raczej niszowe i ich producenci mogą zdecydować się na bardzo wysokie ceny, by ograniczyć popyt. Wspomina się nawet, że Galaxy X kosztować będzie 2000 USD. Tak czy inaczej, przyszłość na rynku mobilnym zapowiada się bardzo ciekawie i z niecierpliwością wyczekujemy prezentacji pierwszych składanych smartfonów.

Źródło: GeekWeek.pl/ETNews/Fot. Nieuwe Mobiel

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy