Tak wygląda pierwszy na świecie smartfon z 108 MP aparatem. Oto Xiaomi CC9 Pro

5 listopada swoją premierę będzie miał Xiaomi CC9 Pro. Będzie to absolutna nowość na rynku od chińskiego producenta, która będzie mocno wyróżniać się spośród konkurencji za sprawą możliwości fotograficznych.

O tym, że Xiaomi wypuści na rynek smartfon wyposażony w 108 MP sensor aparatu, dowiedzieliśmy się już w sierpniu. To właśnie wtedy producent poinformował się, że chodzi o jednostkę produkowaną przez Samsunga, należącą do rodziny Isocell, w ramach której koreański gigant oferuje aktualnie cieszące się dużą popularnością sensory o rozdzielczości 48 MP i nadchodzące 64 MP. Xiaomi za sprawą grafiki promocyjnej chwaliło się, że jego urządzenie wykona z jego pomocą zdjęcia o rozdzielczości 12032x9024 pikseli, choć jak dobrze wiemy to jedynie sprytny zabieg marketingowy.

Reklama

Tak czy inaczej, Xiaomi upiera się przy swoim i zapowiada, że tworzy najpotężniejszy system do robienia zdjęć mobilnych w historii. Co jednak ciekawe, wcześniej przedsiębiorstwo nie wspominało, że moduł od Samsunga jest tak duży, że z pewnością znacząco wpłynie na gabaryty smartfona Xiaomi CC9 Pro. Dziś możemy jednak zobaczyć zdjęcia jednostki, bo w sieci pojawiły się zdjęcia, na których menedżer produktu CC, Lao Wei, trzyma 108 MP sensor w ręku, porównując go do 48 MP jednostki.

Różnica gabarytów jest tu kolosalna, Lao Wei wspomina o dwukrotnie większej powierzchni matrycy, a do tego nowy moduł jest osadzony na dużej ramce, która zdaniem Xiaomi jest niezbędna, by dobrze przymocować go do obudowy. Smartfon, który będzie skrywał to cudo, będzie więc na pewno wyróżniał się także grubością (albo aparatem rekordowo wystającym nad obudowę) i wagą. A jeśli o tej ostatniej mowa, to zdjęcia wykonane tą jednostką również będą swoje ważyły i zdaniem producenta możemy się tu spodziewać nawet 22 MP na zdjęcie!

Wracając do samego sensora, jest to konkretnie ISOCELL Bright HMX o rozmiarze 1/1.33″ z pikselami wielkości 0,8 µm, który powinien świetnie sprawować się w trudnych warunkach oświetleniowych, pozwalając na wykonywanie zdjęć wszędzie tam, gdzie dotychczasowa konkurencja zawodzi. Jak jednak wspominaliśmy na wstępie, tak naprawdę nie mamy tu do czynienia z sensorem o rozdzielczości 108 MP, ale 27 MP z technologią Tetracel, która łączy dane z czterech pikseli w jeden. Co więcej, Xiaomi CC9 Pro zostanie również wyposażony w 13 MP obiektyw szerokokątny i 8 MP teleobiektyw, a do tego możemy liczyć na 6,5-calowy panel AMOLED, układ Snapdragon 739G oraz 6 GB pamięci RAM.

Źródło: GeekWeek.pl/Xiaomi / Fot. Xiaomi

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy