Tradycyjne i składane smartfony są nudne. Oto okrągły smartfon z CES 2020

Targi CES 2020 już się zakończyły, ale o ciekawych wynalazkach tam zaprezentowanych będziemy pisali jeszcze kilka dni, ponieważ pojawiło ich się tam bardzo dużo, a wiele z nich są bardzo ciekawe i warto o nich wspomnieć.

Jednym z takich jest The Circle Phone, czyli jak sama nazwa wskazuje, okrągły smartfon. Swoim wyglądem przypomina on kobiecą puderniczkę. Pomysłodawcy projektu twierdzą, że tradycyjne, prostokątne smartfony są coraz większe i ciężko je wygodnie obsłużyć jedną dłonią, a w przypadku dwóch, jest to jeszcze bardziej niewygodne. Szczególnie jest to uciążliwe w przypadku kobiet z małą dłonią.

Powstał więc The Circle Phone. Jego okrągły kształt sprawia, że idealnie leży w zarówno dużej, jak i małej dłoni, a przy tym, można go obsługiwać dwiema dłońmi. Swoją funkcjonalnością nie odstępuje też tradycyjnym smartfonom. Na jego pokładzie znalazł się najnowszy Android, a zwykłe aplikacje bez problemu spełniają swoje zadanie wyświetlane nawet na okrągłym ekranie.

Reklama

Jego konstruktorzy pomyśleli również o fanach muzyki. Urządzenie posiada kilka dwa złącza mini-jack, dzięki czemu muzykę na słuchawkach może jednocześnie słuchać od dwóch do czterech osób. The Circle Phone posiada też aparat główny i do selfie, pojemną baterię oraz czytniki kart SD. Jego twórcy zapowiadają, że trafi on do sprzedaży w przyszłym roku. W tej chwili jest to tylko dość duży prototyp. W erze składanych smartfonów, istnieje możliwość, że okrągły smartfon ostatecznie też będzie składany, a wówczas może przypaść do gustu nie tylko kobietom.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. YouTube/Kuba Klawiter

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy