Wyciekły pierwsze zdjęcia opaski Mi Band 5. Pojawi się w niej kamerka

Xiaomi wie, jak uczynić ze swoich urządzeń mobilnych prawdziwe globalne hity sprzedażowe. Z każdym nowym modelem cieszą się one coraz większa popularnością. Oczywiście, to zasługa niskiej ceny i dobrych parametrów.

Chiński koncern podąża więc za ciosem i niebawem zaprezentuje następcę popularnej oraz taniej opaski sportowej dla osób aktywnych, ale jednocześnie niezbyt wymagających w kwestiach możliwości takiego sprzętu mobilnego. Chociaż nie mamy oficjalnego potwierdzenia od Xiami, że opublikowane w sieci zdjęcia opaski to w rzeczywistości Mi Band 5, to jednak wszystkie znaki na niebie i Ziemi wskazują, że tak właśnie jest.

Urządzenie bardzo przypomina z wyglądu poprzednie modele Mi Band, ale zyska nowe, praktyczne funkcje. Otóż na wyświetlaczu pojawiło się oczko. Nie, to nie jest fizyczny przycisk przejścia do pulpitu. To nic innego jak kamerka, dzięki której szczęśliwi posiadacze Mi Band 5 będą mogli nie tylko wykonywać sefie, ale również dokonywać płatności w sklepach.

Reklama

Na pokładzie nowej opaski od Xiaomi ma pojawić się również moduł NFC do płatności i sparowania innych urządzeń mobilnych. Na pewno nie zabraknie też wyczekiwanego przez fanów marki ulepszonego oprogramowania, które umożliwi sterowanie z poziomu opaski np. inteligentnymi urządzeniami.

Mi Band 5 ma pojawić się w sprzedaży w połowie roku. Wówczas stanie się jasne, czy chiński producent rzeczywiście zaoferuje najtańszą na rynku opaskę, która pozwoli na płatności zbliżeniowe. Według ekspertów, nowa opaska ma być dostępna w rozsądnej cenie, ale nie oczekujmy, że będzie to kwota podobna do Mi Band 4. Prawdopodobnie jej cena wzrośnie i ukształtuje się na poziomie ok. 200 złotych.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Xiaomi Today

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy