Xiaomi opatentowało gigantyczną kamerę ukrytą pod ekranem smartfona [ZDJĘCIA]

Chiński producent smartfonów znowu zaskakuje świat urządzeń mobilnych. Wszyscy wskazuje na to, że przyszłość smartfonów z Chin będzie skupiała się na najnowszej technologii ukrycia obiektywów pod ekranem.

W ubiegłym roku koncern zaprezentował Mi Mix Alpha, czyli smartfon z niesamowitym wyświetlaczem, który pokrywa praktycznie całe urządzenie. Wynalazek zaskoczył fanów marki i ekspertów rynku urządzeń mobilnych. Xiaomi wyceniło go na ponad 10 tysięcy złotych, a teraz dowiadujemy się, że smartfon trafi do sprzedaży.

Tymczasem chińska firma nie zamierza spocząć na laurach i już złożyła wniosek patentowy na jeszcze bardziej futurystyczne urządzenie. Xiaomi planuje w tym roku zaprezentować kolejnego flagowca z serii Mi Mix. Ma to być coś zjawiskowego. Jak że urządzenia z tej serii zawsze cechowały się ukrytą kamerką do selfie, wszystko wskazuje na to, że teraz będzie ona ukryta pod wyświetlaczem.

Reklama

Wniosek patentowy opublikowany przez ludzi z Let’sGoDigital ujawnia przed nami ogromny sensor, który zajmie większą część wyświetlacza. Ma on dysponować rozdzielczością aż 108 Mpix i zmienną ogniskową, działającą w zakresie f/2.0 do f/5.0. AI Super Camera, bo tak określono tę technologię, ma być wspierana przez zaawansowane technologie sztucznej inteligencji.

Niestety, nie wiadomo, czy gotowy prototyp z wniosku patentowego ujrzy światło dzienne w postaci gotowego produktu przeznaczonego do sprzedaży, ale coś jest na rzeczy, bo jak niedawno Was informowaliśmy, w Chinach ruszyła masowa produkcja wyświetlaczy przystosowanych do ukrycia pod nimi kamer ().

Źródło: GeekWeek.pl/Let’sGoDigital / Fot. Let’sGoDigital

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy