Xiaomi przedstawia rewolucyjną technologię ładowania na odległość Mi Air Charge

Producent cieszący się w naszym kraju ogromnym zainteresowaniem, zaprezentował właśnie zupełnie nową formę ładowania smartfonów, a docelowo również innych urządzeń mobilnych, która pozwala ładowanie na odległość.

Mamy już wprawdzie szybkie ładowarki, które pozwalają na ładowanie baterii smartfonów z niespotykaną wcześniej szybkością, ale producenci wciąż dążą do udoskonalenia innej technologii ładowania. Mowa oczywiście o ładowaniu bezprzewodowym, które nie będzie wymagało odkładania telefonu na specjalną stację, przez co ten proces przypomina klasyczne ładowanie, tyle że bez kabli. I wygląda na to, że Xiaomi się udało, chociaż jak zawsze w przypadku takich innowacji nie mamy żadnych gwarancji, że prezentowane prototypy zmienią się w produkty konsumenckie. 

Reklama

A mowa o Mi Air Charge, które umożliwiać ma zdalne ładowanie urządzeń bez użycia kabli lub bezprzewodowych podstawek ładujących, bo polega na wyszukaniu urządzenia w przestrzeni i przesyłaniu do niego energii. Możliwe jest to za sprawą opracowanego przez Xiaomi izolowanego stosu ładującego, który ma wbudowane pięciofazowe anteny interferencyjne, mogące dokładnie wykryć lokalizację urządzeń do ładowania. Na ten moment pozwala to zdalne ładowanie o mocy 5W dla pojedynczego urządzenia w promieniu kilku metrów, ale nie jesteśmy tu wcale ograniczenia do jednego sprzętu i można w ten sposób ładować jednocześnie kilka urządzeń.

Jak zapewnia producent, przeszkody fizyczne nie wpływają i nie zmniejszają wydajności ładowania, co jest bardzo ważne dla użytkowania w domu, który nie jest przecież pusty. To zresztą pierwszy krok Xiaomi w stronę w pełni bezprzewodowych salonów, bo producent chce, aby w niedalekiej przyszłości technologia mogła również współpracować z inteligentnymi zegarkami, opaskami i urządzeniami typu wearable. Kolejnym krokiem ma być zaś produkcja głośników, lamp biurkowych i innych urządzeń do inteligentnego domu, dzięki którym znacznie ograniczymy przewody, zyskując nowe możliwości aranżacji przestrzeni. Niestety producent nie podaje tu żadnej konkretnej daty, ale mamy nadzieję, że nie będziemy czekać zbyt długo, bo technologia zapowiada się niezwykle interesująco.

Źródło: GeekWeek.pl/Xiaomi

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy