Znamy polską premierę składanego Galaxy Fold. Będzie cenowy rekord?

Właśnie dowiedzieliśmy się, że na polską premierę tego przełomowego urządzenia nie będziemy musieli czekać zbyt długo, bo ta planowana jest jeszcze w tym miesiącu.

Galaxy Fold nie miał łatwego startu… Samsung zdecydował się na jego ujawnienie i przedpremierową wysyłkę do testerów zdecydowanie zbyt szybko, bo smartfon nie był w stanie przetrwać u niektórych z nich nawet kilku dni. Jak łatwo się domyślić, problemy dotyczyły właśnie składanego wyświetlacza, na którym szybko pojawiły się uszkodzenia, szczególnie po zdjęciu folii ochronnej. Producent postanowił wtedy zagrać w otwarte karty i zapowiedział, że premiera urządzenia zostaje przesunięta na nieokreśloną bliżej przyszłość.

Dodatkowy czas miał zostać wykorzystany na wprowadzenie niezbędnych zmian i ulepszeń, a także dokładniejsze testy. I nic dziwnego, bo Samsung nie mógł sobie przecież pozwolić przy urządzeniu wycenionym na 2000 EUR na zaliczenie spektakularnej wtopy, która z pewnością przykryłaby jego ostatnią aferę, a mianowicie wybuchające baterie Galaxy Note 7. Czy się udało? Ekipa SquareTrade postanowiła to sprawdzić, budując specjalnego robota, który przetestował wytrzymałość Galaxy Fold. Zdaniem producenta smartfon ma wytrzymać 200 tysięcy złożeń i rozłożeń, czyli jakieś 100 otworzeń dziennie przez 5 lat, ale w rzeczywistości jest nieco inaczej. Po 18 500 rozłożeń na ekranie pojawił się martwy piksel, a po 120 000 tysiącach, czyli ok. 3 latach użytkownia, znacznemu pogorszeniu uległo łączenie ekranu, ale w końcu mówimy o urządzeniu, którego da się używać.

Reklama

Jak twierdzi jednak Arkadiusz Wójcik z Samsung Electronics Polska, dodatkowe miesiące zostały wykorzystane w najlepszy możliwy sposób, a Galaxy Fold powinien zachwycić wszystkich użytkowników: - Samsung niezmiennie stoi na czele innowacji w dziedzinie smartfonów. Wraz z Galaxy Fold kontynuujemy nasze zaangażowanie w rozwój branży, wprowadzając na rynek urządzenie, które oferuje 7,3 calowy ekran, nie ograniczając przy tym mobilności. Aby zapewnić naszym klientom najlepsze wrażenia, poświęciliśmy czas na szczegółową ocenę konstrukcji Galaxy Fold, wprowadzenie ulepszeń i rygorystyczne przetestowanie zaimplementowanych zmian. Jesteśmy przekonani, że efekt końcowy przewyższy oczekiwania naszych klientów, wobec tego pierwszego w swojej kategorii urządzenia klasy premium.

Poza tym, jest to urządzenie zaprojektowane z myślą o intensywnym multitaskingu i wciągających wrażeniach wizualnych, stąd też chipset AP 7 nm, aż 12 GB pamięci RAM i podwójna bateria dbające o wysoką wydajność (więcej info o smartfonie ). No dobra, ale kiedy ta premiera? Samsung zapowiedział oficjalnie, że smartfon trafi do sprzedaży w Europie, w tym także Polsce, dokładnie 18 października, więc dosłownie za dwa tygodnie. I jest tylko jeden problem, wciąż nie poznaliśmy naszej ceny tego rewolucyjnego smartfona z elastycznym wyświetlaczem. Tak jak wspominaliśmy, na rynkach europejskich został on wyceniony na 2000 EUR, ale trudno powiedzieć, jak przełoży się to na nasze realia - teoretycznie powinna wynosić 8-9 tysięcy złotych, ale o tym przekonamy się dopiero za jakiś czas. Ustawiacie się w kolejce?

Źródło: GeekWeek.pl/Samsung

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy