Polacy znaleźli bio alternatywę dla plastiku i zgarnęli 20 tysięcy euro na Infoshare

Aż dwa startupy z Polski znalazły się na podium międzynarodowego Infoshare Startup Contest. Zwycięzca pierwszego miejsca, polska firma SeaSoil, wygrał 20 tysięcy EURO w konkursie, którego finał odbył się podczas konferencji Infoshare 2024. Drugie miejsce zajął startup z Czech - Mewery, a trzecie - polski ImmunoTronics. Nagrody zostaną przeznaczone na dalszy rozwój innowacyjnych pomysłów.

Polacy znaleźli bio alternatywę dla plastiku i zgarnęli 20 tysięcy euro na Infoshare
Polacy znaleźli bio alternatywę dla plastiku i zgarnęli 20 tysięcy euro na InfoshareInfoshare materiały prasowe

Tegoroczna edycja konkursu wyłoniła najlepsze projekty Tech4Good. W finale Infoshare Startup Contest walczyło 5 startupów - DefendEye, reCLO, SeaSoil, ImmunoTronics i Mewery. Międzynarodowe jury oceniło potencjał biznesowy startupów, zespół oraz innowacyjność prezentowanych rozwiązań. Wśród jurorów znaleźli się m.in. Eva Abel z Oryx Impact, Max Moldenhauer z Sunfish Partners, Monika Borowiecka, Tangent Line, Piotr Pawłowski z Level2 Ventures oraz Żaneta Kurszewska z Aligo Venture Capital.

Łączna pula nagród w konkursie wyniosła 30 tysięcy EURO w gotówce. Nagrody ufundowała Prezydent Miasta Gdańska.

Nowa era w biodegradowalnych materiałach

SeaSoil, zwycięzca tegorocznej edycji Infoshare Startup Contest, zajmuje się produkcją biotworzywa mogących zastąpić twardy plastik. Firma przekształca odpady organiczne w eko-materiały o szerokim zastosowaniu. Dzięki autorskiej technologii, SeaSoil to alternatywa dla tradycyjnych tworzyw sztucznych - biodegradowalna i bezpieczna dla środowiska. Startup zdobył uznanie dzięki swojemu podejściu "tech4good", łącząc innowacyjność z troską o planetę i przyszłe pokolenia.

Przełomowe osiągnięcia w hodowli mięsa

Czeski startup Mewery, który zajął drugie miejsce w konkursie, zajmuje się produkcją mięsa wieprzowego z pojedynczych komórek zwierzęcych. Firma ta opracowała zaawansowaną technologię hodowli komórkowej, która pozwala na tworzenie pełnowartościowego mięsa bez konieczności hodowli i uboju zwierząt. Dzięki wykorzystaniu bioreaktorów i precyzyjnej kontroli środowiska hodowli, Mewery produkuje mięso w zrównoważony sposób.

ImmunoTronics zgarnia trzecie miejsce i udział w VIII edycji InCredibles

Zdobywca trzeciego miejsca, polski ImmunoTronics, został doceniony również przez InCredibles. Startup weźmie udział w VIII edycji programu mentoringowego dla młodych przedsiębiorców z wizją, stworzonego przez Sebastiana Kulczyka. Zespół ImmunoTronics specjalizuje się w rozwijaniu zaawansowanych technologii medycznych. Ich rozwiązanie skupia się na poprawie diagnostyki i leczeniu sepsy za pomocą nowoczesnych narzędzi biotechnologicznych, co może znacznie poprawić jakość życia pacjentów z tym schorzeniem.

- W ósmej edycji programu Sebastiana Kulczyka stawiamy na przedsiębiorców z wizją, którzy próbują budować odpowiedzialny biznes w czasach wielkich wyzwań - podkreśla Jarosław Sroka, członek zarządu KI Next, koordynator InCredibles.

Program InCredibles to kilka miesięcy zindywidualizowanego, bezpłatnego wsparcia dla przedsiębiorców przez polskich i zagranicznych mentorów - uznanych founderów, inwestorów, doradców i specjalistów z zakresu m.in. zarządzania, sprzedaży i marketingu, strategii, komunikacji, finansowania oraz HR.

Konferencja Infoshare 2024: Łącznie ponad 300 startupów i ponad 100 VC z całego świata

Poza konkursem Startup Contest, startupy mogły zaprezentować swoje pomysły w strefie Startup Expo oraz w internetowej bazie dostępnej dla inwestorów. Startupy, największe firmy i korporacje, międzynarodowi inwestorzy i aniołowie biznesu mieli też dostęp do dedykowanego narzędzia do networkingu - Matchmaking. Dzięki temu narzędziu odbyło się niemal 1500 spotkań.

W tegorocznej, 18. edycji konferencji Infoshare udział wzięło niemal 5 tysięcy uczestników.

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

W Tokio zaprezentowano "latający samochód" RICHARD COLOMBOAFPTVAFPAFP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas