Aktualizacja dla komputerów Microsoft Surface powoduje problemy z Wi-Fi i procesorem

Microsoft pracuje nad rozwiązaniem problemów, które pojawiły się po aktualizacji sprzętów Surface do najnowszej wersji systemu Windows. Wśród usterek znalazły się między innymi problemy z połączeniem Wi-Fi oraz pracą CPU.

Kłopoty związane z ograniczaniem częstotliwości pracy procesora wpływają na komputery takie, jak Surface Book 2 oraz Surface Pro 600 - układy są dławione do mocy około 400 MHz. Problem zdaje się być związany z błędnym blokowaniem jednej z funkcji w procesorach Intela. Sam układ ma pracować jak na skraju wydajności termicznej, podczas gdy jego temperatura jest cały czas na akceptowalnym poziomie.

Drugi z problemów dotyka bezpośrednio sterownika do połączenia z siecią bezprzewodową Wi-Fi - na komputerach z serii Surface moduł ma nie działać prawidłowo. Rozwiązaniem problemu jest przywrócenie sterownika bezpośrednio z poziomu menedżera urządzeń.

Reklama

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na poprawkę. Biorąc pod uwagę, iż są to flagowe sprzęty Microsoftu, zapewne nie potrwa to długo.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows 10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy