Aktualizacja tego ze smartfonu sprawia, że staje się bezużyteczny

Właściciele jednego z modeli smartfonów firmy BLU mają powody do oburzenia - ich urządzenia po aktualizacji przestają działać.

Chodzi dokładniej o aktualizację z 28 listopada dla modelu BLU Life One X2. Według licznych skarg i zgłoszeń użytkowników, po zainstalowaniu nowego oprogramowaniu i ponownym uruchomieniu smartfonu, wyświetla się okno, gdzie system każe wpisać hasło. Jest to efekt błędu - nie ważne czy użytkownik kiedykolwiek blokował swoje urządzenie hasłem czy nie, cokolwiek zostanie wpisane system tego nie zaakceptuje. 

W efekcie, użytkownik zmuszony jest przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, ale to koniec problemów. Po zresetowaniu urządzenia, podczas jego konfigurowana na nowo, niektórzy użytkownicy także zgłaszają błędy, a nawet całkowite zablokowanie telefonu. 

W tej chwili nie jest więc wskazane dokonywanie jakichkolwiek aktualizacji systemowych na smartfonach marki BLU, do czasu, aż producent wyjaśni sprawę. 

Przypomnijmy, że BLU to chiński producent, który w ostatnim czasie zyskał dużą popularność, między innymi ze względu na współpracę z Amazonem. 

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy