​Allegro Smart! - polski gigant e-handlu startuje z nowoczesną usługą

Allegro uruchomiło usługę Allegro Smart! - za 49 zł rocznie będzie można otrzymać 365 przesyłek dostarczonych do paczkomatów i punktów odbioru na terenie całego kraju. Spółka twierdzi, że debiutująca usługa to "pionierski krok w historii firmy, który zmieni zasady gry na rynku polskiego e-handlu".

- W Allegro Smart! przede wszystkim chodzi o wyjście naprzeciw potrzebom klientów w zakresie niskich kosztów dostawy i maksymalnego komfortu podczas robienia zakupów w internecie - tłumaczy Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju Allegro. - Dzięki naszemu nowemu produktowi każdy może zamówić do 365 paczek rocznie. To praktycznie nieograniczona liczba dla większości z nas, a to wszystko za jedyne 49 zł rocznie. Koszt usługi spłaca się po wykonaniu 6 do 8 dostaw - dodaje Czapski.

E-zakupy wymyślone na nowo

Sieć 15 000 paczkomatów i punktów odbioru obejmuje m.in.: Paczkomaty InPostu, oddziały Poczty Polskiej, kioski RUCH-u, stacje benzynowe Orlenu, sklepy sieci Żabka i Freshmarket, a także sklepiki umożliwiające odbiór paczek. Dlaczego zdecydowano się na tę formę dostarczania przesyłek? - Zauważyliśmy, że nasi klienci są coraz bardziej zainteresowani tą formą dostawy - odpowiada Czapski. Tylko pomiędzy 2017 a 2018 rokiem Allegro zaobserwowało znaczy wzrost liczby przesyłek zamówionych przez kupujących właśnie do paczkomatów i punktów odbioru. We wrześniu sieć punktów odbioru wraz z paczkomatami, do których sprzedawcy mają dostęp poprzez umowy ramowe zawarte przez Allegro, będzie liczyć ponad 18 000, a do końca roku wzroście do blisko 20 000 punktów w całej Polsce. 

Reklama

Korzystający z Allegro Smart! będą mogli przetestować nową usługę przez 30 dni za darmo. Pojawi się również opcja skorzystania z abonamentu na pół roku - jego cena wyniesie 39 zł. Aby zrealizować dostawę w ramach Allegro Smart!, koniecznie będzie wykonanie zamówienia w cenie minimum 40 zł. Według statystyk giganta e-handlu, średnia kwota zakupu Polaków w sieci przekracza tę sumę.

Używanie Allegro Smart! będzie wiązało się z dodatkowymi benefitami, takimi jak m.in.: dostęp do ofert na wyłączność w specjalnej sekcji platformy Allegro o nazwie Smart! Zone. W ramach nowej usługi będzie można znaleźć 30 milionów różnych produktów - od książek, przez elektronikę i sprzęt motoryzacyjny, na ubraniach oraz produktach dla dzieci kończąc. Asortyment będzie nieustannie rósł.

Polska liderem dużego i małego e-handlu

- 17 milionów Polaków odwiedza Allegro każdego miesiąca, ponieważ oferujemy największy wybór produktów i najlepsze ceny. Jeśli połączymy to z wygodą Allegro Smart!, mamy do czynienia z bezprecedensową ofertą - opisuje startującą usługę Francois Nuyts, CEO Allegro. 

Ponad połowa rodaków kupuje w internecie, a polski rynek e-commerce jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków w Europie, co roku notując dwucyfrowe wzrosty liczby transakcji (w roku 2017 o 16 proc). W 2018 r. wartość całego rynku może osiągnąć około 45 mld zł - szacują autorzy raportu "Omni-commerce. Kupuje wygodnie". Według raportu firmy Gemius, aż 67 proc. Polaków uważa, że gdyby koszty dostaw były niższe, to kupowaliby więcej - Allegro Smart! ma być odpowiedzią na wymagania polskich klientów, a jednocześnie wsparciem dla firm sprzedających przy pomocy największej platformy e-commerce w tej części Europy - Mamy nadzieję, że nasza nowa usługa nie tylko ułatwi życie klientom, ale także zapewni silny impuls do dalszego rozwoju polskiego e-commerce, tworząc ogromne możliwości rozwoju dla polskich przedsiębiorców, około 125 000 sprzedawców Allegro, głównie małych i średnich przedsiębiorstw - dodaje Francois Nuyts.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Allegro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama