Amazefit od Xiaomi zaprezentowane - stylowe czy dziwaczne?

W ostatnim czasie wyciekło nowe urządzenie od Xiaomi. Dzisiaj wszystko stało się jasne. Opaska nazywa się Amazefit i pochodzi od firmy Huami, która jest finansowana właśnie przez Xiaomi.

Portfolio opasek jest teraz oficjalne i można je znaleźć na stronie amazefit.com. Urządzenie składa się z małego "trackera" o kształcie donuta, w kolorach czarnym lub białym oraz wielu paskach do wyboru. Projekt ten wydaje się być dość prosty. Nie posiada on nawet diody LED znanej z MI Band. Pod względem funkcjonalności jest podobny do dostępnych na rynku "wearables" - potrafi liczyć kroki i śledzić aktywność. Posiada także wbudowany alarm wibracyjny do powiadomień oraz monitor snu.

Historia powstania urządzenia jest następująca. Szalenie popularne Xiaomi Mi Band, które sprzedało się w ilości ponad miliona sztuk w ciągu pierwszych trzech miesięcy od dostępności, faktycznie stało się wynikiem partnerstwa między Xiaomi i Huami. Spółka joint venture została nazwana Huami Technology i czerpie korzyści z finansowania Xiaomi w połączeniu z doświadczeniem rozwoju sprzętu tej pierwszej firmy. Amazefit z drugiej strony jest nowym projektem Huami, na który zostało już zabezpieczone około 35 milionów dolarów. Oznacza to, że Amazefit nie jest wyłącznie opłacone przez Xiaomi.

Reklama

Oryginalny Mi Band to rzeczywiście produkt Huami, który nosi markę Xiaomi. Czy takie urządzenie jest stylowe?

Adam Lulek

Źródło informacji

android.com.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama