Atak na Allegro - przejmują konta?

Największy portal aukcyjny padł ofiarą hakerów? Jak podaje TVN24.pl, od kilku dni ktoś włamuje się na konta użytkowników i w ich imieniu dokonuje zakupów. Allegro.pl przygląda się sprawie.

Od dwóch dni ktoś włamuje się na konta użytkowników Allegro.pl i wykupuje wszystkie wystawione przedmioty. Zakupy idą w setki tysięcy złotych - podaje tvn24.pl.

O sprawie zaalarmowali sprzedawcy, którzy opisali dziwny proceder odbywający się na Allegro.pl - tuż po wystawieniu aukcji jeden użytkownik kupował wszystkie wystawione przedmioty i kończył aukcję. Z kolei podczas kontaktu z kupującym, sprzedawcy słyszą jedną odpowiedź... to pomyłka, ktoś włamał się do konta.

Co na to Allegro.pl? W rozmowie z TVN24.pl przedstawiciele portalu twierdzą, że wiedzą o sprawie i sprawdzają, co dziwnego dzieje się z kontami użytkowników. - Nie ma technicznej możliwości, żeby ukraść takie konto z firmy zarządzającej hasłami - mówi Patryk Tryzubiak, rzecznik prasowy Allegro.pl. Sugeruje, że być może doszło do przejęcia kont użytkowników, których komputery nie były w należyty sposób zabezpieczone przed takimi działaniami.

Reklama

Poszkodowani użytkownicy o sprawie powiadomili także policję.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: portal aukcyjny | konta | Allegro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy