Bezprzewodowe sprzężenie zwrotne dla Wii

Firma Logitech wprowadzi na rynek pierwszą kierownicę z mechanizmem siłowego sprzężenia zwrotnego dedykowanej konsoli Wii - Speed Force Wireless.

Nowa bezprzewodowa kierownica jest również kompatybilna z grą Electronic Arts' Need for Speed Undercover na platformę Wii.

Logitech Speed Force Wireless to jednoelementowe bezprzewodowe rozwiązanie, które nie wymaga skomplikowanej instalacji i pozwala zachować całkowitą swobodę gry. Dzięki rozsuwanej podstawce kierownicę można położyć na kolanach i zasiąść w fotelu. Wbudowane przekładki gazu i hamulców umieszczono bezpośrednio przy podstawie kierownicy, na jej ramionach znalazły się znane wszystkim użytkownikom konsoli Wii przyciski dedykowane nawigacji po menu gry.

Reklama

Logitech Speed Force Wireless dzięki wykorzystaniu bezprzewodowej technologii 2.4 GHz, działa w zasięgu do 10m od konsoli.

Pierwsze urządzenie firmy opierające się na technologii siłowego sprzężenia zwrotnego pojawiło się na rynku w 1998 roku, od tego czasu Logitech zaprojektował

19 modeli wykorzystujących tą technologię - do tej pory sprzedano 5 milionów sztuk tych urządzeń. W tym samym czasie na rynku pojawiło się ponad 100 gier przeznaczonych na tego typu sprzęt.

Technologia siłowego sprzężenia zwrotnego, w przeciwieństwie do wibracji lub technologii rumble, sprawia, że kierownica w bardzo realistyczny sposób reaguje na dynamikę prowadzenia pojazdu, wywołując wrażenia bardzo podobne do prawdziwych -dokładnie tak jakby urządzenie było poddane działaniu sił zewnętrznych.

Cena i dostępność

Kierownica Logitech Speed Force Wireless powinna pojawić się w sprzedaży w USA

i Europie na początku listopada. Sugerowana przez producenta cena detaliczna urządzenia wyniesie w Polsce 249 PLN.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: kierownica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy