CEO Huawei: Nasza firma nie szpieguje dla chińskiego rządu

CEO Huawei, Ren Zhengfei zaprzeczył jakoby chińska firma miała korzystać z rozwiązań, które pozwalałyby jej na szpiegowanie użytkowników na rzecz chińskiego rządu.

Rhen Zhengfei zaprzecza temu jakoby chiński gigant miał szpiegować na rzecz rządu. Huawei nigdy nie zostało poproszone o dostarczenie konkretnych informacji, a także nie wykorzystuje tylnych furtek oraz innych pomysłów mogących przełożyć się na pozyskiwanie ważnych oraz wrażliwych danych - nie tylko na smartfonach, ale również sprzętach stricte sieciowych.

CEO podkreślił, że Huawei jest niezależną organizacją biznesową i pod względem cyberbezpieczeństwa i ochrony prywatności, zdecydowanie staje po stronie klientów. Powiedział, że firma prędzej zaprzestałaby działalności niż zrobiła cokolwiek, co mogłoby zaszkodzić interesom klientów. Stwierdził także, że firma nigdy nie zrobi nic, co mogłoby zaszkodzić interesom państw, z którymi współpracuje.

Reklama

Zaznaczył również, że firma zdecydowanie sprzeciwia się wszelkim działaniom, które naruszają prawo i przepisy. Ponadto, jeśli pracownicy Huawei złamią prawo - bez względu na ich narodowość - firma zawsze współpracuje z odpowiednimi organami przy prowadzeniu takich spraw. 

Dyrektor generalny Huawei oświadczył, że firma podpisała już przeszło 30 umów handlowych dla sieci  5G, a także dostarczyła ponad 25 000 stacji bazowych dla sieci nowej generacji. Dodatkowo, Huawei posiada 2570 patentów związanych z 5G. 

  Oświadczenie związane jest m.in. z wydarzeniami w Polsce (więcej informacji tutaj).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Huawei

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy