"Dawno, dawno temu w odległej galaktyce" i Google Star Wars – coś dla fanów Gwiezdnych Wojen

Premiera nowych Gwiezdnych Wojen już w grudniu tego roku. Z tej okazji firma Google przygotowała dwie wersje swojej strony internetowej. Dodatkowo, jeśli w Google, korzystając z przeglądarki Chrome, wpiszecie "Dawno, dawno temu w odległej galaktyce", czeka was niespodzianka.

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy to długo oczekiwana VII część kultowej sagi. Z okazji zbliżającej się grudniowej premiery filmu, marka Google przygotowała niespodziankę dla fanów i udostępniła swoją stronę w dwóch wersjach - jasnej i ciemniej strony mocy. Wybór skutkuje zmianą wyglądu niektórych serwisów należących do Google.

"Dawno, dawno temu w odległej galaktyce" - dlaczego nie działa w Firefox?

Druga niespodzianka dotyczy wpisania frazy "Dawno, dawno temu w odległej galaktyce" otwierającej każdy film z Gwiezdnej Sagi.Warunek jest jeden, musimy to zrobić w przeglądarce Google Chrome. To nie pierwsza tego typu niespodzianka od Google. Do dzisiaj możemy zagrać na przykład w Pac-Mana za sprawą najpopularniejszej wyszukiwarki świata. Łaknący innych atrakcji mogą wpisać w Google "Do a barrel roll" - jest to bezpośrednie odniesienie do kultowej gry "Starfox", która zresztą wzorowała się na "Gwiezdnych Wojnach". Koło się zatem zamyka.

Reklama

Premiera filmu już 18 grudnia tego roku. Więcej informacji o filmie w serwisie Film Interia

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy