Reklama

Do 2020 roku Samsung chce korzystać wyłącznie z energii odnawialnej

Koreański producent podejmuje wysiłki ku temu, aby już za dwa lata móc w pełni skorzystać z mocy pozyskiwanej z odnawialnych źródeł.

Samsung jest kolejną, dużą marką, która coraz śmielej interesuję się odnawialnymi źródłami energii. Do 2020 roku, wszystkie fabryki, budynki biurowe oraz obiekty operacyjne Samsunga w Europie, USA i Chinach mają być napędzane tylko i wyłącznie za pomocą energii odnawialnej. Koreańczycy złożyli oficjalne oświadczenie, w którym zobowiązują się do zmiany swojej polityki oraz inwestycji pozwalającej utrzymać ciągłość pracy.

W niektórych budynkach na całym świecie Samsung już teraz zainstalował specjalne panele pozwalające zbierać energię ze słońca. To jeszcze jednak nie koniec pomysłu Koreańczyków: gigant oprócz zmian na własnym podwórku chce także pomóc swoim partnerom biznesowym we wdrażaniu podobnych rozwiązań. Przejście na energię odnawialną oraz usprawnienie infrastruktury ma być dużym krokiem naprzód w kontekście funkcjonowania największych światowych firm.

Reklama

Oprócz Samsunga, w świecie technologii z energii odnawialnej korzysta także Apple. Firma z jabłkiem w logo utrzymuje między innymi cały swój kampus tylko i wyłącznie za pomocą ogniw fotowoltaicznych. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samsung | energia odnawialna

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama