Donald Trump zachęca Apple do tworzenia smartfonów na terenie USA

Donald Trump kontynuuje politykę związaną z wojną handlową z Państwem Środka. Jednocześnie prezydent USA zachęca Apple do tego, aby firma przeniosła swoje fabryki na teren Stanów Zjednoczonych.

Poprzez odpowiednie regulacje, do grona produktów objętych 25-procentowym cłem dołączy elektronika. Apple już w ubiegłym tygodniu wysłało do Biura Przedstawiciela Handlowego USA specjalne pismo, które zawiera w sobie skargi związane z wspomnianą sytuacją. Poprzez cła produkty takie, jak Apple Watch, AirPods, Apple Pencil czy komputer Mac Mini będą posiadały inną, wyższą cenę.

Donald Trump odniósł się do całej sytuacji w swoim stylu: poprzez wpis na Twitterze. Prezydent USA stwierdził, iż problem na który skarży się Apple zniknie jeśli firma zdecyduje się przenieść produkcję swoich sprzętów na teren Stanów Zjednoczonych. To kolejny raz, kiedy Trump walczy o powrót Apple do kraju. Tim Cook kilka miesięcy temu obiecał prezydentowi USA iż zainwestuje więcej w pracowników oraz otworzy trzy fabryki na terenie Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Rozwiązanie Trumpa nie wydaje się jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | Donald Trump

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy