Reklama

Facebook planuje ukryć „lajki”

Niedawno informowaliśmy, że Instagram chce ukryć ilość polubieni, udostępniając te informacje tylko dla właściciela konta. Wszystko wskazuje, że na podobne działanie zdecyduje się także Facebook.

Nadchodzące zmiany na portalu Instagram wywołały niemałą burzę wśród tzw. "kolekcjonerów serduszek". Nic dziwnego - dla większości osób wstawiających tam zdjęcia, możliwość pochwalenia się dużą ilością "polubień" jest jedynym wyznacznikiem wątpliwej popularności.

Teraz z podobnymi reakcjami może zetknąć się Facebook. Wszystko za sprawą kodu odkrytego w aplikacji na Androida. Wyraźnie sugeruje on możliwość wyłączenia popularnych lajków dla widoku postronnych osób.

Facebook potwierdza, że od jakiegoś czasu planuje przetestować takie ograniczenie, zastrzega jednak, że nie oznacza to jego pełnego wdrożenia. Na tę chwilę nic nie jest oficjalnie potwierdzone.

Reklama

Ukrycie "polubień" to bez wątpienia mocno kontrowersyjny zabieg, jednak biorąc pod uwagę ostatnie badania, wszystko wskazuje, że może to pozytywnie wpłynąć na zdrowie psychiczne wielu użytkowników.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | Instagram | portale społecznościowe | zdrowie | lajki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy