Google anuluje kolejne usługi

W ramach realizowanej polityki konsolidacji, Google konsekwentnie zamyka usługi, które Larry Page uznaje za niepotrzebne. Mountain View ogłosiło, że zamknięte zostaną między innymi iGoogle i Google Video.

iGoogle skończy swój żywot 1 listopada 2013 roku, jest więc jeszcze sporo czasu by wyeksportować swoje dane. Google uważa, że od 2005 roku, kiedy uruchamiano tę usługę, sieć oraz sposoby korzystania z niej zmieniły się tak bardzo, że iGoogle nie jest już potrzebne. Natomiast Google Video zostanie zamknięte już 20 sierpnia. Usługa już dawno temu została przyćmiona przez YouTube do tego stopnia, że aż dziw, że Google zamyka ją dopiero teraz.

Kolejne usługi, które odchodzą w przeszłość to Google Symbian Search App, Google Talk Chatback oraz Google Mini. Część z ich funkcjonalności oferowana jest przez inne usługi Google, część jest po prostu niepotrzebna.

Lista usług, które Google postanowiło w ostatnich miesiącach zamknąć, wydłużyła się więc o kolejnych 5 pozycji. Swoją drogą lista zamykanych usług (ok. 30 pozycji) już teraz jest dłuższa niż lista usług świadczonych przez wiele innych przedsiębiorstw.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Larry Page | Google | usługi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy