Reklama

Google wreszcie wyda Chrome dla Androida?

Dla większości posiadaczy smartfonów jedną z najważniejszych aplikacji w systemie jest przeglądarka internetowa. Zdania na temat standardowej przeglądarki w Androidzie są dość mocno podzielone. W związku z tym, Google planuje pewne zmiany.

Standardowa przeglądarka internetowa, która jest dostępna w systemie Android nie oferuje zbyt wielu dodatkowych funkcji. Osoby, które od tego typu aplikacji oczekują np. obsługi gestów, czy rozszerzeń pozwalających na blokowanie reklam, dość szybko zaczynają się rozglądać za dostępnymi alternatywami.

W Android Markecie znajduje się wiele aplikacji, które są w stanie spełnić potrzeby i oczekiwania nawet bardziej wymagających użytkowników. Największym zainteresowaniem i uznaniem ze strony użytkowników cieszy się Dolphin HD, Opera Mobile i Firefox. Koncern z Mountain View najprawdopodobniej uznał, że czas na zmiany.

Reklama

Obecna wersja standardowej przeglądarki ma dość dużo wspólnego z Chrome - przede wszystkim ten sam silnik WebKit. Programiści zajmujący się rozwojem przeglądarki dla systemu Android chcą jeszcze bliżej współpracy ze społecznością, która zajmuje się rozwojem WebKita. Jest to tylko część zaplanowanych działań.

Oczywiste jest również to, że bardzo istotne będzie ujednolicenie aplikacji w wersji "desktopowej", jak i tej przeznaczonej na urządzenia z Androidem. Ujednolicenie miałoby obejmować nie tylko wygląd interfejsu, ale również dodanie funkcji, których brak jest głównym powodem, dla którego użytkownicy korzystają z alternatywnych programów.

Udostępnienie mobilnej wersji Chrome ma bardzo duże znaczenie dla Google. Od dłuższego czasu toczy się walka o jak największe udziały w rynku przeglądarek internetowych - dotyczy to zarówno wersji przeznaczonych dla komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Wyszukiwarkowy gigant nie może pozwolić sobie na wykluczenie w tym stale rozrastającym się rynku.

Większość użytkowników Androida chciałaby otrzymać przeglądarkę Chrome razem z systemem Ice Cream Sandwich. Niestety istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że Google uda się ukończyć wszystkie planowane działania do momentu premiery najnowszej wersji tego systemu. Najbardziej prawdopodobnym terminem pojawienia się Chrome dla Androida jest pierwszy kwartał 2012 roku.

Paweł Cebula

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | chrome | Google | google +

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama