HP Mobile Access Solution

HP zaprezentował rozwiązanie HP Mobile Access Solution, które umożliwia klientom optymalizację komunikacji mobilnej przez wykorzystanie nowych punktów dostępu bezprzewodowego. Mogą one obsłużyć nawet o 50% więcej urządzeń mobilnych niż stosowane dotychczas technologie.

HP oferuje pierwsze w branży punkty dostępowe, które transmitują trzy ― a nie dwa ― strumienie danych na moduł radiowy. Dzięki temu nowe rozwiązania HP Mobile Access Solution mogą zwiększyć szybkość łącza dostępnego dla użytkowników i zasięg sieci bezprzewodowych. Nowa technologia umożliwia obsługę maksymalnie 15 równoczesnych sesji wideokonferencji w wysokiej rozdzielczości. Poprzednie rozwiązania działające w standardzie 802.11n mogły obsłużyć tylko 10 takich sesji, a wersja 802.11g ― tylko jedną.

Jak działa HP Mobile Access Solution

Rośnie popularność urządzeń mobilnych ― takich jak inteligentne telefony, tablety i notebooki, a dostępność treści multimedialnych oraz aplikacji oferowanych w formie oprogramowania jako usługi staje się coraz większa. Powoduje to nadmierne obciążenie sieci, a w rezultacie obniżenie jakości połączeń sieciowych użytkowników. HP Mobile Access Solution to pierwsze rozwiązanie z dwoma modułami radiowymi 802.11n, które oferuje transmisję z przepustowością do 900 Mb/s. Dzięki temu jest w stanie obsłużyć rosnącą liczbę urządzeń bezprzewodowych i zapewnić wydajność oraz lepszy komfort pracy użytkownikom korzystającym z treści multimedialnych.

Reklama

Rozwiązanie HP Mobile Access Solution poprawia zasięg i pojemność sieci, nie ograniczając przy tym przepustowości połączeń. Klienci mają do dyspozycji niemal gigabitowe połączenia, które tradycyjnie były dostępne tylko w przewodowych sieciach Ethernet. Dzięki temu użytkownicy mogą bez przeszkód korzystać ze swoich aplikacji o kluczowym znaczeniu w środowisku mobilnym.

Korzyści z rozwiązania HP Mobile Access Solution

Większa wydajność ― rozwiązanie obejmuje punkt dostępowy z certyfikatem Wi-Fi CERTIFIED, oferujący niemal gigabitową przepustowość. Jest to możliwe dzięki technologii udostępniającej trzy strumienie przestrzenne i dwa moduły radiowe 802.11n, która pozwala na 50-procentowe zwiększenie liczby obsługiwanych użytkowników lub przepustowości dostępnej dla usług multimedialnych i realizowanych w chmurze.

Uproszczone zarządzanie ― rozwiązanie udostępnia jeden interfejs do obsługi środowisk przewodowych i bezprzewodowych. To duża zaleta w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań, które wymagają wielu narzędzi do zarządzania. Zintegrowane moduły umożliwiają klientom centralne planowanie, wdrażanie, konfigurowanie i monitorowanie punktów dostępowych w całej firmie za pośrednictwem łatwego w obsłudze interfejsu graficznego.

Mniejsza złożoność ― system zawiera jedno kompleksowe rozwiązanie zabezpieczające, które umożliwia kontrolę dostępu, uwierzytelnianie użytkowników, wykrywanie włamań i podejmowanie działań prewencyjnych ― zarówno w środowiskach przewodowych, jak i bezprzewodowych. W przypadku rozwiązań konkurencji niezbędne jest nawet siedem różnych urządzeń, by zapewnić podobną funkcjonalność.

Niższy całkowity koszt posiadania i korzystniejszy wskaźnik ceny do wydajności ― rozwiązanie oferuje użytkownikom większą pojemność i rozszerzone opcje łączności oraz wyższą wydajność w porównaniu do produktów konkurencji dostępnych w podobnej cenie.

Poczucie bezpieczeństwa ― najlepsza w branży bezterminowa gwarancja HP zapewnia klientom rozszerzoną ochronę i możliwość wymiany sprzętu w następnym dniu po zgłoszeniu usterki.

Ceny i dostępność

Rozwiązanie HP Mobile Access Solution obejmuje punkty dostępu bezprzewodowego Multi Service Mobility (MSM) 430, 460 i 466 z serii E, oprogramowanie kontrolera MSM 5.5 oraz aplikację do zarządzania siecią o nazwie Mobility Manager 3.10. Urządzenie MSM430 jest wyposażone w dwa moduły radiowe i udostępnia dwa strumienie przestrzenne.

W Stanach Zjednoczonych jego cena katalogowa wynosi 699 USD. Urządzenia MSM460 i MSM466 udostępniają dwa moduły radiowe i trzy strumienie przestrzenne. W Stanach Zjednoczonych ich cena katalogowa wynosi 999 USD.

Źródło informacji

Komputer w Firmie
Dowiedz się więcej na temat: Mobil

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy