Hushme - nietypowy gadżet dla ceniących prywatność

Tego jeszcze nie było. Ukraiński startup stworzył gadżet do tłumienia głosu podczas rozmowy telefonicznej, który wkrótce może trafić do sprzedaży.

To urządzenie wygląda co najmniej dziwnie, ale jego możliwości z pewnością spodobają się wielu osobom, szczególnie tym, które dużo podróżują. Hushme to nic innego jak słuchawka bluetooth zamknięta w obudowie o specyficznej konstrukcji. Jest ona zaprojektowana tak, aby całkowicie zasłaniać usta i tym sposobem zachowywać całkowitą poufność rozmowy. 

Specjalna pianka izolująca tłumi głos, a jeśli to wciąż za mało, Hushme oferuje również aktywne zagłuszanie głosu za pomocą emitowanych na zewnątrz dźwięków (do wyboru: śpiew ptaków, fale morskie, deszcz, a nawet dyszenie Dartha Vadera). Za emitowanie głosu rozmówcy są odpowiedzialne dokanałowe słuchawki, a całe urządzenie łączy się z telefonem bezprzewodowo, za pomocą technologii Bluetooth.

Reklama

Warto dodać, że sam widok osoby używającej Hushme może zniechęcić zdezorientowane osoby z otoczenia do zbliżania się, a więc ochronę można śmiało nazwać trójstopniową. 

Twórcy Hushme rozpoczęli właśnie zbiórkę społecznościową na Kickstarterze. Aby wejść w posiadanie oryginalnego gadżetu, trzeba wesprzeć projekt kwotą wynoszącą minimum 149 dolarów. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy