IFA 2016: Lodówka LG z Windows 10

Na targach IFA 2016 uwagę wielu dziennikarzy przykuła nietypowa multimedialna lodówka z... Windowsem 10 na pokładzie!

Implementacja systemów operacyjnych do urządzeń codziennego użytku nie jest niczym nowym. Smart są przecież dzisiaj telewizory, zegarki czy okulary. Wiele wskazuje na to, że wkrótce smart będą także lodówki! LG jest krok bliżej osiągnięcia tego celu. Wszystko dzięki lodówce z Windowsem 10.

Początkowo można odnieść wrażenie, że ta nietypowa lodówka kryje tak naprawdę stację dokującą na tablet z Windowsem 10. Nic bardziej mylnego! To urządzenie ma zainstalowany system operacyjny Microsoftu, co wpływa na jego funkcjonalność. Rolę dotykowego ekranu sprawuje tu szyba prawych drzwi lodówki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by ekran wyłączyć, a zamiast tego mieć "zwykłą" szybę, pozwalającą zajrzeć do lodówki bez jej otwierania. A to dlatego, że ekran jest transparentny

Reklama


Warto zauważyć, że Windowsa 10 można na lodówce używać wyłącznie w trybie tabletowym. Można jednak zrobić całkiem sporo - na personalizacji poszczególnych półek lodówki począwszy, przez odbieranie poczty, przeglądanie internetu, na graniu w proste gry skończywszy. Można także uaktywniać na ekranie różnorodne animacje, np. z okazji rocznicy rodziców czy urodzin dziecka. To dobry pomysł na rozpoczęcie rodzinnej imprezy.

To nie wszystko. Z lodówką jest sprzężona specjalna aplikacja mobilna, która pozwala... zajrzeć do jej wnętrza bez otwierania drzwi. To doskonały patent dla osób, które wybierają się na zakupy bez listy zakupów i nie mogą sobie przypomnieć czy jeszcze mają ketchup, czy już im się on skończył. Wystarczy rzut okiem na aplikację, która dzięki wbudowanej do wnętrza lodówki kamerce pozwala zajrzeć do środka, i wszystko nagle stanie się jasne.

LG obiecuje, że już wkrótce Windows zostanie zastąpiony systemem webOS. Można zatem spodziewać się wysypu nowych smarturządzeń na rynek.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lodówka | LG | Smart | IFA 2016 | Windows 10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy