Internet Explorer 9 nie dla XP - dlaczego?

Nowa przeglądarka Microsoftu, Internet Explorer 9, nie będzie działała pod systemem operacyjnym Windows XP. Jakie są tego powody?

Informację tę firma potwierdziła w tym tygodniu. Wynika z tego, że Microsoft będzie pierwszym twórcą przeglądarki, który odmówi współpracy swojego produktu z wciąż najpopularniejszym na świecie systemem XP. Microsoft przez długi czas nie wypowiadał się jasno co do swoich planów w tym temacie.

Mimo nacisków ze strony użytkowników, na forum IE9 długo twierdzono, że "jest jeszcze zbyt wcześnie, by o tym decydować". Użytkownicy domagali się jednak odpowiedzi, na przykład ktoś o nicku eXPerience napisał: "Jeżeli nie, dajcie nam to do zrozumienia. Miarka się przebrała jeżeli chodzi o brak uaktualnień do systemu Windows XP". Użytkownicy pisali także, że porzucenie wprowadzania uaktualnień do Windows XP było jednym z najgorszych posunięć jego twórcy.

Reklama

Microsoft jednak już od dawna dawał do zrozumienia, że IE9 nie należy do przyszłości Windows XP. We wtorek przedstawicielka firmy powiedziała, że IE9 wymaga "nowoczesnego systemu operacyjnego". To słowo już od dawna nie pojawia się na ustach przedstawicieli Microsoftu w kontekście XP. Twierdzą oni, że IE9 wymaga nowoczesnej grafiki oraz rozwiązań bezpieczeństwa, które pojawiły się już po 2001 roku.

Żaden inny spośród największych twórców przeglądarek nie wycofał dotychczas wsparcia dla systemu XP, lecz kilku spośród nich ogłosiło, że nie będą tworzyć przeglądarek na inne systemy. Mozilla na przykład w zeszłym miesiącu podała do wiadomości, że nie będzie wydawała uaktualnień dla Firefoxa działającego pod systemem Mac OS X 10.4, znanego także jako "tygrys".

Podgląd platformy IE9 można już ściągnąć z witryny Microsoftu. Wymaga on Windows 7, Vista SP2, Windows Server 2008 lub Windows 2008 R2.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | internet explorer | internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy