Internetowe liczenie galaktyk

Grupa naukowców poszukuje ochotników, którzy pomogliby w czymś, co jak to sami nazywają będzie największym spisem galaktyk, jaki kiedykolwiek został zrobiony.

Klasyfikowanie galaktyk nie jest trudnym zajęciem. Problem, jaki nęka naukowców polega na tym, iż jest ich niezwykle dużo i obliczenia komputera nie są do końca wiarygodne. Wykonanie takiej klasyfikacji ma w przyszłości pomóc astronomom w zrozumieniu budowy wszechświata.

Internauci, którzy zdecydują się pomóc, po rejestracji dostaną krótkie wprowadzenie a następnie będą musieli przejść test. Gdy przejdą już przez wszystkie etapy, będą mogli rozpocząć powierzone im zadanie organizowania wszechświata. Te same galaktyki będą klasyfikowane przez kilka osób, aby wyeliminować potencjalne pomyłki, które później mogłyby wprowadzić w błąd naukowców.

Reklama

- To wspaniałe, że archiwa, jakie zbudowaliśmy, będą używane przez ludzi do oglądania wszechświata - mówi prof. Bob Nichols z Uniwersytetu Portsmouth, po czym dodaje - to będzie wspaniałe mieć wszystkie galaktyki sklasyfikowane, to podstawowa wiedza jak to aby człowiek wiedział czy jest kobietą czy mężczyzną.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: galaktyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama