Już wkrótce premiery Nokii z Windows Phone

Dobre wieści dla wszystkich, którzy czekają nową wersję systemu operacyjnego Windows Phone i pierwszy model smartfona fińskiego producenta z WP7. Wiemy, kiedy dokładnie nastąpi ich premiera!

Ostatnio pisaliśmy, że pierwszy smartfon Nokii z Windows Phone pojawi się dopiero na początku 2012 roku. MobileTechWorld podaje jednak, że ta data dotyczy rynku amerykańskiego i australijskiego. Do sześciu krajów Europy fiński smartfon z Windowsem ma trafić już w połowie października, nie wiadomo czy do tej grupy należy też Polska. Informację częściowo potwierdziła na Twitterze sama Nokia .

Dużo wcześniej, bo już jutro, odbędzie się prawdopodobnie oficjalna prezentacja najnowszej wersji Windows Phone - Mango. Na Tajwanie 16 września będzie mieć miejsce konferencja Microsoft TechDays Taiwan 2011 i możliwe, że to właśnie na tej imprezie światło dzienne ujrzy Mango.

Nie wiadomo, czy użytkownikom zostanie udostępniony update poprzez Zune, czy będą oni musieli udać się do wybranych sklepów, gdzie aktualizacja zostanie wgrana przez obsługę. Z uwagi na sytuację związaną z rozwojem Windows Phone, na Tajwanie obie możliwości są wysoce prawdopodobne.

Reklama

Australijski operator Vodafone poinformował na swoim blogu, że zakończył właśnie testy nowego oprogramowania dla HTC Trophy. Miejmy nadzieję, że operatorzy europejscy równie intensywnie je testują i niedługo po oficjalnym ogłoszeniu Mango, nowa odsłona Windows Phone zostanie udostępniona użytkownikom smartfonów z WP7.

Trzeba przyznać, że szum medialny jaki Microsoft wytwarza wokół swoich urządzeń i oprogramowania jest całkiem spory. Wczoraj cały świat skierował wzrok na Windows 8, który zrobił na uczestnikach konferencji Microsoft BUILD (i nie tylko na nich) pozytywne wrażenie.

Myślę, że gigant z Redmond może jeszcze dużo zmienić na rynku technologii mobilnych. Najbliższe miesiące pokażą, czy miałem rację. Zapewne skorzystają na tym zamieszaniu konsumenci, którzy zyskają większy wybór różniących się od siebie urządzeń i systemów.

Bartosz Dul

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Windows

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy