Kaspersky: Apple jest 10 lat za Microsoftem

Eugene Kaspersky, założyciel i CEO firmy Kaspersky przekonuje, że pod kątem zabezpieczeń gigant z Cupertino jest daleko w tyle za Microsoftem. Czy Apple faktycznie ma się czego obawiać?

Jednym z głównych powodów, dla których użytkownicy wybierają produkty Apple jest głęboko zakorzenione przekonanie, że są one bezpieczniejsze od tych z Windowsem. Eugene Kaspersky, CEO i założyciel firmy Kaspersky przekonuje, że pod kątem zabezpieczeń "Apple jest 10 lat za Microsoftem".

Niedawny sukces trojana Flashback, który pojawił się na ponad 600 000 komputerach typu Mac, wlał niepokój w serca użytkowników produktów Apple. Kaspersky jest zdania, że giganta z Cupertino wkrótce "czekają problemy, z którymi Microsoft zmagał się 10-12 lat temu".

W rozmowie z serwisem The Verge, Kaspersky tłumaczy, że Apple musi dokonać znaczących zmian w dostarczaniu aktualizacji do systemu OS X i poświęcić w nich więcej miejsca na kwestię zabezpieczeń.

- Apple musi dokonać ogromnych zmian, zarówno w pod kątem częstotliwości wypuszczania aktualizacji systemowych, jak i kwestii właściwych zabezpieczeń software'u. Do tego konieczne są wysokie kwoty, więc Tim Cook w najbliższym czasie na pewno wyda sporo - ujawnił Kaspersky.

Reklama

Mogłoby się wydawać, że Eugene Kaspersky stara się nakłonić firmę z Cupertino do inwestycji w pakiet Kaspersky Lab stworzony pod system OS X, ale Apple ma na kwestię zabezpieczeń własne sposoby. Wkrótce na rynku zadebiutuje system Mountain Lion, która wprowadzić ma szereg usprawnień w zakresie bezpieczeństwa transmisji danych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Apple | macBook | Kaspersky Lab | bezpieczeństwo | macOS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy