Kitty Hawk Flyer - jeszcze w tym roku każdy będzie mógł latać

Amerykański startup planuje wprowadzić na rynek swój latający pojazd jeszcze w tym roku.

O tajemniczym startupie o nazwie Kitty Hawk stało się głośno, kiedy otrzymał spore wparcie finansowe współtwórcy Google, Larry'ego Page'a. Wciąż jednak była to jedna z tych firm, mających ciekawą wizję, której realizacja długo stała pod znakiem zapytania. Jak widać, jej założyciele nie rzucali jednak słów na wiatr - maszyna o nazwie Flyer ma wejść w tym roku do sprzedaży. 

Flyer jest jednoosobowym, elektrycznym pojazdem latającym, który przypomina połączenie drona ze skuterem wodnym. Maszyna jest napędzana przez osiem silników, które przekazują moc do ośmiu wirników, a całość, razem z osprzętem, waży 100 kilogramów. Flyer startuje i ląduje pionowo, a po osiągnięciu niewielkiej wysokości przelotowej (około 4,5 metra) jest w stanie poruszać się z prędkością do 40 km/h. 

Reklama

Według przedstawicieli firmy, poruszanie się maszyną jest w pełni legalne na terenie Stanów Zjednoczonych i nie wymaga licencji pilota. Co więcej, aby opanować sterowanie Flyerem wystarczą dwie godziny nauki, a maszyna jest skonstruowana tak, aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo. 

Kitty Hawk Flyer będzie dostępny w sprzedaży w USA przed końcem tego roku. Jego cena nie jest jeszcze znana. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kitty Hawk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy