Reklama

Kobiety nie cierpią swoich znajomych z Facebooka

Z sondażu przeprowadzonego wśród 400 Amerykanek korzystających z Facebooka wynika, że większość z nich nie przepada za przyjaciółkami z portalu.

Strona Eversave, która zajmuje się sprzedawaniem zniżek, przeprowadziła ankietę, by dowiedzieć się o związku poczynań użytkowników Facebooka z działalnością firmy. Przy okazji okazało się, że użytkowniczki portalu mają do swoich kumpelek stosunek co najmniej ambiwalentny.

60 procent kobiet narzeka, że wśród ich znajomych jest postać, która zawsze narzeka, dramatyzuje i ogólnie robi wokół siebie zamieszanie, oczekując reakcji i współczucia. Prawie tyle samo facebookowiczek nie może znieść "dumnych mamuś", które donoszą na portalu o osiągnięciach swoich pociech i zaśmiecają stronę główną zdjęciami pierwszych ząbków i spacerków.

Równie wkurzająca bywa "pani reporter", która donosi, gdzie była, co jadła, kupiła, pomyślała, postanowiła, poczuła w sercu. Ilustruje to oczywiście zdjęciami, jakby pragnęła, by te informacje podchwycił portal plotkarski.

Reklama

Co zabawne, prawie połowa kobiet na Facebooku nie znosi także "milusich", czyli pań, które są gotowe wszystko lajknąć, nie szczędzą entuzjastycznych komentarzy i komplementów. Łatwo je poznać po nadużywaniu zdrobnień.

40 procent kobiet nie darzy sympatią "aktywistek", czyli koleżanek, które codziennie ratują kotki, pieski, pająki, bobry, Rospudę, itd. Tyle samo pań krytykuje kumpele, które prezentują na portalu upiększoną wizję własnego życia. Skrupulatnie dzielą się informacjami o nowych nabytkach, weekendach za miastem, awansie i przeżywają swój ślub, jakby to było wydarzenie roku.

Co czwarta facebookowiczka pragnie ukatrupić kumpelę, która notorycznie wrzuca na Facebooka tylko zdjęcia wyretuszowane w Photoshopie. Przecież wiadomo, że ta pani ma w realu pryszcze i świecący się nos. Niech się nie wygłupia! Aż 83 procent zapytanych rzadziej lub częściej denerwuje się z powodu wpisów znajomych na Facebooku. Najbardziej denerwujące jest narzekanie. Na kolejnych miejscach, ale dużo dalej, są wtręty polityczne i przechwałki.

Wniosek - dla własnego spokoju kobiety nie powinny zaglądać na portale społecznościowe.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL