Reklama

Kolejny iPhone sam przewidzi żywotność baterii?

Popularny serwis AppleInsider natrafił na dziwny patent złożony w odpowiednim urzędzie. Wynika z niego, że firma Apple chce stworzyć system, który może przewidywać żywotność baterii w urządzeniu.

Choć nowe smartfony bez problemu wskazują nam wszelkie dane stanu naładowania baterii i mniej więcej przewidują, na jak długo nam jeszcze wystarczy energii, tak wciąż trudno doszukać się godnych zaufania informacji dotyczących konkretnego czasu jej rozładowania. Niebawem może się to zmienić.

Jak wynika z patentu odkrytego przez serwis AppleInsider, już niebawem Apple może stworzyć system, który dokładnie przewidzi żywotność baterii. Oznacza to, że nowy iPhone mógłby z góry zaznaczyć, o której godzinie zabraknie energii w urządzeniu. Dzięki temu znika obawa o wyłączenie sprzętu w najmniej odpowiednim momencie.

Reklama

Choć sam pomysł brzmi ciekawie, komentujący słusznie zauważają, że nie jest to w żaden sposób nowe rozwiązanie. Współczesne samochody elektryczne już teraz posiadają opcję wskazywania odległości, jaką przejedziemy na danym stanie baterii.

Mimo wszystko, wprowadzenie takiej funkcji do urządzeń mobilnych wydaje się dobrym rozwiązaniem. 

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy