Kostium Iron Mana z rekordem Guinnessa

Konstruktor latającego kostiumu, Richard Browning, ustanowił rekord Guinnessa.

Browning pracuje nad latającym kostiumem od kilku lat. Wynalazek udało się rozwinąć do tego stopnia, że latanie przy jego pomocy nie jest żadnym problemem. Co więcej, Brytyjczyk ustanowił właśnie rekord Guinessa. Jest to oczywiście jedynie symboliczne osiągnięcie, ponieważ nikt inny nie próbował jeszcze swoich sił w tej kategorii. 

Wynalazcy udało się osiągnąć prędkość 51 km/h i lecieć z tą prędkością przez ponad 100 metrów. Próba odbywała się nad jeziorem, pod kontrolą specjalnej komisji wyposażonej w aparaturę pomiarową. Póki co, kombinezon jest w stanie unieść pasażera na wysokość maksymalnie kilku metrów, jednak Browning uważa, że maszyna ma olbrzymi potencjał i w przyszłości będzie mogła wynieść człowieka na wysokość kilkuset metrów i pozwoli na poruszanie się z prędkością 300 km/h. 

Zaprojektowanie i zbudowanie latającego kostiumu kosztowało Browninga około 50 tysięcy dolarów, jednak wynalazkiem są już zainteresowani inwestorzy, którzy są w stanie wyłożyć ponad 650 tysięcy dolarów na rozwój projektu. 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Iron Man | rekord Guinessa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy