Łączenie drukarki z telefonem komórkowym

Firma HP sukcesywnie rozszerza rodzinę internetowych urządzeń wielofunkcyjnych e-AiO dla domu i biznesu). Są to pierwsze drukarki z bezpośrednim dostępem do treści WWW, takich jak kolorowanki, postacie 3D i szablony HP.

- Ponownie rewolucjonizujemy druk, aby uczynić obsługę Internetu i technologię cloud computing nowym standardem branżowym - mówi Vyomesh Joshi, executive vice president w firmie HP. - Wiemy, że nasi klienci domagają się łatwego sposobu drukowania z dowolnego miejsca i o każdej porze. Dziś zmieniamy tę wizję w rzeczywistość, umożliwiając użytkownikom drukowanie z dowolnego urządzenia internetowego, takiego jak smartfon, iPad albo netbook.

Platforma HP ePrint wykorzystuje internetową technologię "cloud computing", aby umożliwić użytkownikom wysyłanie plików do druku z urządzeń mobilnych.

Każda drukarka HP ePrint ma adres e-mail, który pozwola nadawcy dostarczyć wydruk w taki sam sposób, w jaki wysyła się wiadomość e-mail. Ponadto za pomocą mobilnej aplikacji HP ePrint zainstalowanej w smartfonie będzie można wysyłać dokumenty do wydrukowania w domu, w pracy albo w lokalizacji publicznej, takiej jak hotel albo poczta.

HP ePrintCenter to internetowy serwis dla wszystkich klientów HP, którzy chcą eksplorować nowe usługi i dostosowywać sposób, w jaki korzystają z drukarek. Użytkownicy mogą na przykład zarejestrować swoje produkty i otrzymywać aktualizacje zgodne z preferencjami, skonfigurować swoje urządzenia, śledzić zadania ePrint, a także przeglądać i sugerować nowe aplikacje druku.

Reklama

Linia internetowych drukarek HP Photosmart umożliwia konsumentom swobodny dostęp do materiałów oraz możliwości ich wydruku z dowolnego miejsca bez użycia komputera. Można to uzyskać za pośrednictwem usługi HP ePrint z dowolnego urządzenia mobilnego, albo przez dotknięcie jednej z dostosowanych aplikacji i opcji druku na intuicyjnym ekranie HP TouchSmart.

- HP Photosmart Premium e-AiO - ten najbardziej rozbudowany model zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu, zapewniając użytkownikom możliwość dostosowania go do swoich potrzeb, wybierając dowolne aplikacje druku. Urządzenie wielofunkcyjne jest wyposażona w ekran HP TouchSmart o przekątnej 10,9 cm z ulepszoną technologią dotykową i może oszczędzić nawet 50 procent papieru dzięki automatycznemu drukowi dwustronnemu. Urządzenie ma być dostępne na całym świecie w październiku).

- HP Photosmart Wi-Fi e-AiO - 6,1-calowy ekran HP Touchsmart pozwala na szybki druk treści WWW. Użytkownicy mogą tworzyć imponujące projekty fotograficzne z wykorzystaniem oddzielnych tuszy oraz specjalnych opcji druku zdjęć, takich jak automatyczny podajnik papieru fotograficznego. Urządzenie to będzie dostępne w lipcu 2010 r.

- HP Photosmart Premium z Faksem e-AiO - urządzenie pozwala faksować, skanować i kopiować dokumenty z wykorzystaniem automatycznego, dwustronnego podajnika, a także w prosty sposób drukować zdjęcia i treść WWW. Jest wyposażone w liczne opcje połączeń, w tym obsługę sieci przewodowej i bezprzewodowej. Urządzenie ma być dostępne we wrześniu.

Drukarki są zgodne z wkładami atramentowymi HP 364 - czarny, błękitny, purpurowy, żółty. Dostępne są również oryginalne wkłady atramentowe HP 364XL o zwiększonej pojemności, które pozwalają użytkownikom wydrukować więcej stron mniejszym kosztem.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Cloud Computing | druk | drukarka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy