Microsoft dobija swoje dziecko - IE6

Internet Explorer 6, który ma już 10 lat, nadal posiada 12 proc. rynku przeglądarek na świecie. Z powodu swojego zaawansowanego wieku, Microsoft postanowił zlikwidować swój produkt, a pomóc ma w tym mu akcja uświadamiająca.

Strona IE 6 Countdown została stworzona w celu nakłonienia użytkowników przeglądarek na całym świecie do aktualizacji przestarzałego IE6 do nowszych wersji.

IE6 nie jest już ani bezpieczną, ani funkcjonalną przeglądarką. Wiele wodotrysków na stronach internetowych nie działa, jeśli korzysta się z tej wersji Internet Explorera, wydajność kuleje, a danych użytkownika są zagrożone. Najgorzej jest w Chinach, gdzie 34,5 proc. wszystkich przeglądarek to IE6. Jak Microsoft chce zmniejszyć udział "szóstki" w rynku? Poprzez banery na stronach internetowych, które wyświetlają się tylko dla użytkowników tej przeglądarki.

Reklama

Cel Microsoftu? Zejść poniżej jednego procenta udziału IE6 w rynku światowym. Wy też pomóżcie i zaktualizujcie IE lub skorzystajcie z innych przeglądarek, dla własnego bezpieczeństwa i wygody.

Źródło informacji

gizmodo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy