Motorola Moto Z2 Force i Moto X4 - pierwsze wrażenia z IFA 2017

Moto Z2 Force /INTERIA.PL

Reklama

Na stoisku Lenovo na targach IFA 2017 pojawiły się nowe smartfony Motoroli - Moto Z2 Force i Moto X4. Mieliśmy okazję się im bliżej przyjrzeć.

Na stoisku Lenovo pojawiły się dwie główne nowości Motoroli na ostatni kwartał. Pierwszą z nich jest Moto Z2 Force, który dołącza do rodziny modułowych urządzeń mobilnych. To najmocniejszy smartfon w portfolio Motoroli napędzany przez Snapdragona 835 i wyposażony w 6 GB pamięci RAM.

Główną zaletą Z2 Force jest 5,5-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli, który jest całkowicie odporny na uszkodzenia mechaniczne. Oznacza to, że jest to prawdopodobnie kolejny na świecie nietłukący się wyświetlacz. A przynajmniej tego chciałby producent. Wszystko dzięki zastosowaniu autorskiej technologii Moto ShatterShield, która występowała wcześniej w smartfonach X Force i Z Force. Testy przeprowadzone na poprzednich smartfonach wykazały, że ta technologia naprawdę działa. Można zakładać zatem, że Z2 Force także będzie "nie do zdarcia".

Design Z2 Force jest świetny i wyróżnia się na tle konkurencji. Obudowa telefonu została wykonana ze stopu aluminium, który także ma zwiększoną odporność na mechaniczne uszkodzenia. Dzięki wypełnieniu wnętrza smartfona warstwą nanocząstek, smartfon jest odporny na zachlapania. Sprzęt dobrze leży w dłoni i wygląda elegancko. Jest przy tym bardzo smukły.

Reklama

Ważnym elementem wyposażenia Z2 Force jest podwójny aparat główny (matryca główna + monochromatyczna). Taki tandem działa podobnie jak czopki i pręciki w naszym oku - jedne rejestrują barwy, a inne ostrość. W przypadku aparatów zamontowanych w Z2 Force, klasyczny aparat zbiera informacje o kolorach, a kamera monochromatyczna wszelkie detale z otoczenia. O tym, jak to rozwiązanie będzie wyglądać w praktyce dowiemy się z finalnych testów smartfona.

Wraz z nowym smartfonem, na rynku debiutuje także nowy moduł, z którym można połączyć Z2 Force. To Moto 360 Camera, czyli jak sama nazwa wskazuje - kamera 360o. Działa naprawdę dobrze, a przy tym pozwala na nagrywanie sferycznego wideo 4K. Moduł ten jest jednak absurdalnie drogi - kosztuje ponad 1000 zł.

Drugą ważną nowością Motoroli jest smartfon Moto X4, który do Polski trafi już w październiku. Moto X4 nie jest telefonem tak mocnym jak Z2 Force, ale to przyzwoity sprzęt dla osób, które nie chcą kupować flagowca, a przy tym nie mają zamiaru sięgnąć po najtańszą opcję.

Moto X4 ma ładny, 5,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, a na pokładzie Snapdragona 630 oraz 3 lub 4 GB pamięci RAM. Smartfon dobrze leży w dłoni, chociaż porównując do Z2 Force, wygląda nieco "biedniej". Opcje fotograficzne Moto X4 nie będą tak rozbudowane jak flagowców, ale i tak powinny pozwolić na robienie bardzo ładnych zdjęć. Sugerowana cena Moto X4 na polskim rynku to 1799 zł, co na start wydaje się być kwotą nieco za wysoką.           

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Motorola

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy