Nowy Kindle z podświetlanym ekranem?

Czytnik Amazonu nie ma sobie dziś równych. Konkurencja odpada w przedbiegach zarówno pod względem technologicznym, jak i cenowym. Do tego żaden sklep nie oferuje dostępu do tak wielkiej ilości elektronicznych książek. Czy da się więc stworzyć jeszcze lepszego Kindle'a?

Devin Coldewey, redaktor serwisu TechCrunch, twierdzi, że udało mu się zobaczyć prototypowy egzemplarz, który posiadał podświetlany ekran. Wszyscy dobrze wiemy, że jedną z zalet czytników jest brak świecącego ekranu, który nie męczy oczu i pozwala na dłuższe czytanie. Z drugiej strony jeśli jest ciemno, bez lampki się nie objedzie i czasami lekkie podświetlenie mogłoby się przydać. Te przecieki wydaje się potwierdzać fakt, że Amazon niedawno przejął fińską firmę Oy Modilis oraz ich patenty związane z podświetleniami.

Coldewey opisuje, że światło na Kindle'u włącza się przesuwając pasek na ekranie i różni się ono od podświetlania znanego z LCD. Ma być ono mniej intensywne, chłodne i w niebieskim odcieniu - najprawdopodobniej żeby nie męczyć niepotrzebnie oczu. Na razie nie wiadomo kiedy i czy rzeczywiście nowe modele trafią do sprzedaży.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kindle | czytnik e-booków | e-czytnik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy