Philips Fidelio SoundSphere - głośniki mobilnych urządzeń

Sprawdziliśmy głośniki ze stacją dokującą Philips Fidelio SoundSphere (DS9800W), sprzęt, który na pierwszy rzut oka powinien znaleźć się w mieszkaniu każdego kawalera. Co sądzimy o tych urządzeniach holenderskiej firmy?

Klasyczny sprzęt hi-fi ma spory problem - moda na mobilne urządzenia i słuchanie przy ich pomocy muzyki sprawiła, że wielkie głośniki, dla wielu osób, przestały być obiektem pożądania. Niezależnie od tego, co twierdzą audiofile, słuchanie muzyki przy pomocy smartfonów i tabletów wypiera zestawy audio. Czy można jednak pogodzić te zwaśnione strony? Tak, firma Philips postanowiła znaleźć taki rozwiązanie.

Jak to działa?

Sojusz pomiędzy urządzeniami mobilnymi a klasycznym sprzętem audio ma zagwarantować technologia AirPlay. Dzięki niej możliwie jest przesyłanie strumieniowo muzyki między komputerem Mac, PC, urządzeniem iPhone, iPad lub iPod touch poprzez domową sieć Wi-Fi do bezprzewodowego głośnika Fidelio. Technologia AirPlay pozwala odtwarzać muzykę jednocześnie na każdym głośniku, w każdym pomieszczeniu.

W rzeczywistości wygląda to następująco - w zestawe znajdziemy dwa głośniki oraz stację dokującą Fidelio SoundSphere, w której możemy umieścić iPoda lub iPhone'a. Aby przesłać dźwięk z urządzenia do głośnika musimy zsynchronizować to drugie z siecią WiFi - tylko w ten sposób można bezprzewodowo przesyłać dźwięk. Trochę szkoda, że nie ma innej możliwości. Oczywiście możemy skorzystać z klasycznego kabla z wejściami Jack 3,5 mm, ale to już oznacza wykorzystanie technologii przewodowej.

Reklama

Muzyka gra

Dźwięk dostarczają dwie osobne kolumny wyposażone w głośniki wysokotonowe, które znajdują się nad obudową, dzięki czemu można zapewnić większą naturalność przy jednoczesnym ograniczeniu zakłóceń (jak twierdzi producent). Kolumny rzeczywiście wyglądają bardzo niecodziennie i zwracały uwagę kolegów z firmy, którzy odwiedzali nasz pokój. Trudno mieć zastrzeżenie do jakości dźwięku.

W zestawie znajdziemy także małego pilota, który umożliwia zdalne sterowanie kolumnami, a także - po synchronizacji - urządzeniem Apple. Wygodna sprawa.

Podsumowanie

Rekomendowana cena detaliczna modelu Fidelio SoundSphere wynosi 3699 zł. Nie jest to zatem suma osiągalna dla każdego. Z drugiej jednak strony, takie urządzenia mają się wyróżniać, czy to w mieszkaniu kawalera, czy w salonie rodzinnego domu. Bez wątpienia Fidelio SoundSphere dobrze spełnia to zadanie, przy okazji - przede wszystkim - godząc sprzęt Hi-Fi z mobilnymi urządzeniami.

PLUSY

+ ciekawy wygląd kolumn,

+ dobre rozwiązanie łączące nowe ze starym.

MINUSY

- przydałaby się dodatkowa metoda transmisji dźwięku oprócz WiFi,

- cena odstraszy niektórych,

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Philips | Audio | kolumny | głośniki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy