Po San Francisco jeździ robot, który przegania bezdomnych

W ostatnim czasie, na ulicach San Francisco pojawił się robot, którego zadaniem jest przede wszystkim przeganianie bezdomnych.

Mieszkańcy jednej z dzielnic San Francisco w ostatnim czasie byli świadkami ciekawych scen, kiedy po chodnikach miasta poruszał się sporych rozmiarów robot. Jego działania nie ograniczały się jedynie do patrolowania okolicy. Widząc jakiekolwiek podejrzane zajścia automatycznie wzywał policję i przeganiał w ten sposób bezdomnych, którzy rozbijali swoje koczowiska. 

Bardzo nietypowy jest fakt, że właścicielem i operatorem robota jest firma San Francisco SPCA, która na co dzień zajmuje się pośrednictwem w adopcji i walką o prawa zwierząt. Na pytania mieszkańców i dziennikarzy przedstawiciele firmy odpowiadają, że chodzi tutaj o bezpieczeństwo budynków należących do SPCA i okolicy. Według ich danych, przez miesiąc pracy robotów przestępczość w okolicy znacząco zmalała. 

Maszyna to model K5 marki Knightscope. Za pomocą wbudowanych kółek może poruszać się z prędkością do 5 km/h. Posiada kilka wbudowanych kamer i czujniki laserowe, które skanują otoczenie. 

W skutek wielu wątpliwości i niejasności prawnych, władze San Francisco ostatecznie zakazały wypuszczania robota na ulice. 

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: San Francisco | robot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy