Rewolucja Microsoftu. Czy Windows zniknie z rynku?

Podczas Worldwide Partner Conference, Andy Lees odpowiadający za mobilny dział Microsoftu przedstawił nową strategię, dotyczącą unifikacji oferowanych przez firmę systemów. Czy znajdzie się w niej miejsce dla Windowsa?

Jak stwierdził Andy Lees, celem Microsoftu na najbliższe lata jest stworzenie "jednego ekosystemu", obsługującego pecety, telefony komórkowe, konsole do gier, tablety i inne urządzenia elektroniczne, jak np. telewizory. Unifikacja ma zapewnić "wykorzystanie pełnej mocy komputera PC na dowolnym urządzeniu". Niestety, Andy Lees nie rozwinął tego wątku. Warto jednak podkreślić, że tworzenie odrębnych systemów dla pecetów i telefonów nie jest korzystne dla firmy.

Zauważył to nawet Steve Ballmer, który podczas swojego wystąpienia przyznał, że w przeciwieństwie do innych produktów, jak Windows 7 czy nowy Office, Windows Phone 7 nie odniósł na razie spodziewanego sukcesu.

Reklama

Połączenie nie ma dotyczyć wyłącznie interfejsu. Niezależnie od platformy sprzętowej możliwe będzie używanie tych samych produktów i technologii. W świetle ujawnionych planów nowego znaczenia nabiera wcześniejsza deklaracja o dostosowaniu Windowsa 8 do działania na mobilnych procesorach ARM.

Na przełomie 2015 i 2016 roku Microsoft planuje zaprezentować nową platformę, wspólną dla wszystkich urządzeń. Może się to wiązać z porzuceniem nazwy Windows i zastąpieniem jej czymś bardziej odpowiadającym nowej strategii Microsoftu.

Porzucenie najcenniejszej marki, która przez 25 lat stanowiła flagowy produkt firmy z Redmond na rzecz lepszego zintegrowania swoich produktów to ryzykowny krok. Czy Microsoft podejmie ryzyko? Jak pokazuje przykład Google, coraz ściślej integrującego swoje produkty, takie działania mogą okazać się skuteczne.

Łukasz Michalik

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy