Roboty na granicy Korei Płd.

Przedstawiciele władz Korei Południowej poinformowali właśnie o nowym wzmocnieniu granicy z Koreą Północną. Na posterunku pojawił się sprzęt zdolny do eksterminacji intruzów!

Rzecznik ministerstwa obrony Korei Południowej informuje, że do stworzenia nowego zespołu potrzebne były dwa roboty. Całość służy do nadzoru i monitorowania przygranicznej strefy. Robot potrafi nawet wykrywać mowę. Wyposażony jest również w czujniki ciepła i ruchu oraz system przesyłający informacje o zagrożeniu do centrów dowodzenia. Jednostka warta ponad milion złotych zainstalowana została w niedaleko środkowej części Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej.

Jeśli obsługa centrum dowodzenia nie będzie zdolna do zdiagnozowania zagrożenia o którym poinformowały roboty, nic nie stoi na przeszkodzie, by takie zagrożenie zneutralizować. Na przykład przy użyciu karabinów maszynowych lub automatycznej wyrzutni granatów. To jednak nie koniec pomysłów południowokoreańskich władz.

Reklama

Korea Południowa pracuje właśnie nad wysokiej robotami, które wyposażone w wiele czujników i broń, będą stanowić idealne uzupełnienie dla prawdziwych żołnierzy.

Szkoda tylko, że ministerstwo obrony nie pokusiło się na jakąś krótką prezentacje możliwości swoich nowych, śmiercionośnych zabawek.

Paweł Żmuda, Gadżetomania

Gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy