Reklama

Samochód elektryczny, który zasili twój dom

Samochód elektryczny Nissan Leaf, pozwoli na korzystanie z energii znajdującej się w jego bateriach gospodarstwom domowym. W razie potrzeby pozwoli to aż na 2 dniowe zasilenie całego domu.

System Leaf to Home , korzystający z baterii litowo - jonowych, nie emituje żadnych spalin. Trzeba przyznać, iż jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które może się przydać jako awaryjne źródło zasilania podczas katastrof naturalnych, bądź nieprzewidzianych awarii sieci elektroenergetycznej zasilającej na co dzień dom.

Nissan twierdzi, że technologia zostanie skomercjalizowana w Japonii w marcu 2012r. System działa dzięki podłączeniu przy pomocy portu zasilającego do domowego panelu, który rozprowadza elektryczność . Energia może być przesyłana również w inny sposób, jeżeli dom generuje elektryczność korzystając z dachowych paneli słonecznych.

Reklama

Baterie mają pojemność wynoszącą 24 kilowatogodziny gdy są w pełni naładowane. Odpowiada to średniemu 2 dniowemu zapotrzebowaniu na elektryczność w japońskim domu. System jest w stanie zapewnić moc chociażby takim sprzętom jak zamrażarka, klimatyzacja, zmywarka, zasilając wszystkie 3 w tej samej chwili.

Poza przydatnością samochodu podczas nieprzewidzianych katastrof, może posłużyć on również jako system wsparcia w ciągu zwyczajnych dni, podczas godzin największego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Patryk Solarczyk

pcformat_online
Dowiedz się więcej na temat: samochody elektryczne | Nissan | samochód elektryczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama