Samsung Exynos z grafiką od AMD – poznaliśmy możliwą wydajność

Samsung przygotowuje swój autorski procesor Exynos, który wykorzysta układ graficzny od AMD. Poznaliśmy możliwą wydajność tej konstrukcji.

Samsung Exynos to procesor, który od wielu miesięcy jest obiektem kontrowersji związanych z jego wydajnością oraz optymalizacją w kwestii samego działania. Koreańczycy ogłosili, iż już niebawem na rynku pojawi się ich autorski układ, który wykorzysta zintegrowaną grafikę od firmy AMD. Chińska witryna ITHome zdradza, iż pierwsze wyniki benchmarków dotyczące opisywanego procesora wskazują na to, że będzie on w stanie konkurować ze starszym procesorem Apple - modelem A12 Bionic.

Układ A12 Bionic został wprowadzony do smartfonów amerykańskiego producenta w 2019 roku - to już spory kawałek czasu. W kontekście samej grafiki, procesor Samsunga będzie jednak dwa razy bardziej wydajny od procesora Apple. A to już bardzo dobry wynik.

Reklama

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na oficjalne wprowadzenie nowego procesora Samsunga na rynek,. Premiera miałaby odbyć się w okolicy trzeciego kwartału 2021 roku.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | AMD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy