Samsung Galaxy Note 9 z dużą baterią? To możliwe

Po przygodzie koreańskiego producenta z wybuchającymi bateriami, bardzo ostrożnie podchodzi on do tego tematu, instalując w swoich smartfonach ogniwa o umiarkowanej pojemności. W następnej generacji Samsunga Galaxy Note może się to jednak zmienić.

Według doniesień portalu Sammobile, Note 9 będzie wyposażony w akumulator o pojemności 4000 mAh. To aż o 300 mAh więcej od poprzednika, a więc można spodziewać się dużej poprawy w czasie działania na jednym ładowaniu. Co więcej, smartofon będzie wyposażony w system szybkiego ładowania. 

Jakiś czas temu w bazie benchmarku GeekBench pojawiło się urządzenie, które najprawdopodobniej jest Samsungiem Galaxy Note 9. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że będzie on napędzany przez procesor Snaprdragon 845 i 6 GB pamięci RAM, a na pokładzie będzie pracował Android w wersji 8.1. Oprócz tego, Galaxy Note 9 ma zostać wyposażony w 6,3-calowy ekran Super AMOLED i rysik S Pen. Na razie nie wiadomo, czy koreański producent umieści czytnik linii papilarnych w ekranie, ale ostatnie doniesienia temu zaprzeczają.

Według informacji opublikowanych przez portal The Investor, Samsung przesunął rozpoczęcie produkcji ekranów AMOLED z czerwca na kwiecień, co może oznaczać, że sam smartfon zadebiutuje także dwa miesiące przed przewidywaną premierą. Niewykluczone więc, że będzie to już lipiec albo sierpień. 

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samsung galaxy note 9
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy