Sony prezentuje zegarek z ekranem E-Ink

Sony FES Watch U - tak nazywa się nowy smartwatch Sony, który być może już wkrótce wejdzie do sprzedaży.

Prototyp zegarka FES Watch ujrzał światło dzienne już w 2014. Od tego czasu nie doczekał się jednak wprowadzenia na rynek, a zamiast tego przedstawiono jego uaktualnioną wersję. Tegoroczny smartwatch nosi nazwę FES Watch U i w dużym stopniu różni się od pierwowzoru. To bez dwóch zdań jeden z najciekawszych inteligentnych zegarków jakie mogą w najbliższym czasie wejść na rynek.  

Przede wszystkim, akcesorium posiada dwa wyświetlacze E-Ink - jeden na tarczy i drugi na pasku. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na niemal dowolne konfigurowanie stylistyki zegarka, a dzięki użyciu technologii papieru elektronicznego, pobór energii przez panele jest minimalny. Widoczność w słońcu także będzie znacznie lepsza niż w tradycyjnych ekranach. 

Reklama

Konstrukcja zegarka jest wodoszczelna i pyłoszczelna, a o komunikację z telefonem zadba Bluetooth 4.1. Co ciekawe, aplikacja która pozwoli na zarządzanie smartwatchem, w tym zmianę jego stylistyki, będzie dostępna wyłącznie na iOS. Jest to bardzo dziwne posunięcie zważając na fakt, że wszystkie smartfony japońskiego producenta bazują na Androidzie. 


FES Watch U ma ogromne predyspozycje do stania się hitem. Wciąż nie wiadomo jednak, czy prototyp nie powtórzy losu swojego poprzednika. Sony wypuszczenie na rynek akcesorium warunkuje bowiem udaną zbiórką pieniędzy na ten cel w jednym z serwisów crowdfundingowych. Docelowym rynkiem ma być Japonia, ale niewykluczone że jeśli sprzęt odniesie sukces, trafi także do Europy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | smartwach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy