Spotify pozwoli każdemu na tworzenie własnych podcastów

Spotify w ostatnich miesiącach agresywnie inwestuje w podcasty. Firma chce zająć się nimi całkowicie na poważnie. Do aplikacji wkrótce trafi przycisk, który pozwoli każdemu z użytkowników stworzyć własną audycję.

Spotify po raz kolejny pokazuje, iż chce umieścić w swoim serwisie tak dużą bazę podcastów, jak to tylko możliwe. Jane Wong w swoim wpisie na Twitterze zwróciła uwagę, iż już niedługo w bibliotece każdego z użytkowników, w zakładce Podcasty znajdzie się przycisk, który pozwoli utworzyć własną, autorską audycję. Bardzo prawdopodobne, iż tego typu decyzja powiązana jest z ostatnim zakupem Spotify: firmą Anchor, która zajmuje się tworzeniem niczego innego, jak właśnie podcastów.

Reklama

Spotify zakupiło markę Anchor na początku 2019 roku. Przedsiębiorstwo zostało zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić każdej osobie tworzenie własnego podcastu przy pomocy samego smartfona oraz wbudowanego mikrofonu. W oświadczeniu dla serwisu The Verge, Spotify odnosi się do nowego przycisku, który pojawił się na zrzutach ekranu. Obecnie firma ma testować opisywane rozwiązanie - Spotify nie poinformowało jednak, kiedy funkcjonalność rzeczywiście pojawi się w stabilnej wersji programu.

Co ciekawe, Anchor to nie jedyna "podcastowa" własność Spotify. Firma posiada także markę Soundtrap, która pozwala na bardziej zaawansowaną i rozbudowaną edycję nagranych materiałów multimedialnych.

Czyżby Spotify chciało stać się w przyszłości czymś więcej niż tylko serwisem streamingowym?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Spotify | podcasty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy