Świat za 10 lat według Microsoftu

Za dziesięć lat światem będą rządzić rzeczywistość rozszerzona i przeźroczyste ekrany. Przynajmniej tak twierdzi Microsoft.

Interaktywne okulary będą tłumaczyły świat na rodzimy język, szyba w taksówce wyświetli godzinę i pokaże w rzeczywistości rozszerzonej punkty związane z planem dnia, wizytówka zmieni się w interaktywny minitablet. W oczekiwaniu na metro będzie można znaleźć w telefonie najlepsze miejsce na kawę, zrobić zakupy i przeznaczyć trochę pieniędzy na cele charytatywne, a po powrocie do domu skorzystać z interaktywnego stołu, wyświetlaczy 3D niewymagających używania okularów i oczywiście książek w wersji cyfrowej. Nawet lodówki będą miały funkcje interaktywne.

Oto wizja świata przyszłości według Microsoftu. Czy jest ona zbyt futurystyczna? Nie. Większość z tych technologii jest możliwa do zastosowania już dzisiaj. Jedyną przeszkodą na drodze ku zdominowaniu rynku jest cena. Jeśli jakiś duży producent zechciałby spopularyzować którykolwiek z pomysłów widocznych na filmie, to zapewne nie miałby z tym większego problemu.

Świat roku 2021 według Microsoft:

Wszystkich rozwiązań tego typu raczej nie zobaczymy za 10 lat w codziennym życiu. Ale część na pewno.

Reklama

HDTVmania.pl
Dowiedz się więcej na temat: rzeczywistość rozszerzona | Microsoft | przyszłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama