Test na koronawirusa do wykonania w domu

FDA - amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła pierwszy zestaw testowy na koronowirusa, stworzony z myślą o samodzielnie przeprowadzonym badaniu w domu.

W ciągu ostatnich miesięcy wiele firm biotechnologicznych pracowało nad stworzeniem domowego testera, pozwalającego na przeprowadzenie samodzielnych badań na koronawirusa. Każdy z projektów, musiał przejść odpowiednie badania w celu otrzymania autoryzacji od FDA. Test LabCorp, opracowany przez markę Pixel jest pierwszym, który ją uzyskał.

Pierwszy domowy test umożliwia pobranie wymazu z nosa na podobnej zasadzie, co w przypadku profesjonalnych badań przeprowadzonych w centrum badawczym. Główną różnicą jest możliwość wykonania czynności samodzielnie, we własnym domu.

Reklama

Zgodnie z analizą przeprowadzoną przez UnitedHealth Group i Fundację Gates, skuteczność metody jest równie dokładna, a próbki z wymazem i tak muszą zostać wysłane do specjalnego laboratorium w celu potwierdzenia obecności wirusa.

Test kosztuje 119 USD. Firma odpowiedzialna za jego wyprodukowanie obiecała zapewnić pierwszeństwo w jego otrzymaniu pracownikom służby zdrowia i osobom udzielającym pierwszej pomocy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: koronawirus | FDA | badania | naukowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy