TypingDNA może namierzyć osobę po jej stylu pisania

TypingDNA to specjalna usługa, która pozwala na namierzenie danej osoby i zidentyfikowanie jej po stylu pisania na klawiaturze komputera. TypingDNA może integrować się z innymi aplikacjami.

TypingDNA to kontrowersyjna usługa, która pozwala na identyfikację użytkownika przy pomocy jego stylu pisania na klawiaturze. Strona główna usługi udostępnia darmowe demo i pozwala na przetestowanie funkcjonalności przy pomocy systemu logowania, podawania numeru karty płatniczej czy też wpisywania zmyślonego zdania. TypingDNA tworzy specjalny profil użytkownika, który pozwala na lepsze dopasowanie stylu pisania na klawiaturze - czytamy w serwisie Sekurak.

Jak podaje na swojej stronie TypingDNA, użytkownicy w różnoraki sposób wprowadzają dane w swojej przeglądarce lub w aplikacjach - pomiędzy naciśnięciami przycisków znajdziemy różne odstępy czasowe, a nawet pewność siebie, z jaką naciskane są klawisze. Wszystkie te elementy da się zmierzyć i finalnie dopasować do jednego profilu.

Reklama

Trzeba przyznać, że całe rozwiązanie wygląda ciekawie i w skrajnych przypadkach mogłoby posłużyć do znalezienia osoby, która wpisywała dane na wybranej stronie. Oczywiście najpierw cały proces musiałby być zarejestrowany.  


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy