Uber i NASA zaprezentują latające taksówki w 2020 roku

Na konferencji Web Summit w Lizbonie, Chief Product Officer Ubera, Jeff Holden zapowiedział, że pierwsze latające taksówki zobaczymy już w 2020 roku.

Oficjalnie ogłoszono, że Uber podpisał porozumienie o współpracy z NASA, na mocy którego latające taksówki mają wejść do powszechnego użytku. Pierwszymi miastami, które będą posiadały tego typu komunikację, będzie Dallas i Los Angeles. W porozumieniu chodzi przede wszystkim o opracowanie odpowiednich regulacji prawnych i koncepcji zarządzania ruchem powietrznym w miastach. 

Usługa UberAIR ma być antidotum na korki w dużych miastach. Tak jak w przypadku transportu samochodowego, do zamówienia latającej taksówki wystarczy jedno kliknięcie. System latających taksówek zakłada stworzenie specjalnych punktów pionowego startu i lądowania maszyn, które będą znajdowały się między innymi na dachach budynków. 

“Loty na żądanie mają potencjał, aby radykalnie usprawnić mobilność miejską, zwracając ludziom czas, który obecnie tracą podczas codziennego przemieszczania się. (...) Tak jak drapacze chmur pozwoliły efektywniej wykorzystać ograniczoną przestrzeń miast, tak miejski system transportu powietrznego wykorzysta trójwymiarową przestrzeń powietrzną do poprawy sytuacji na ziemi" - tłumaczy Uber.

Poza Uberem prace nad podobnymi rozwiązaniami prowadzi m.in. Airbus, czy start-upy Kitty Hawk i Zee Aero. 

ReklamaINTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uber | NASA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy